تاریخ امروز :آبان 2, 1400

چند ترفند ساده برای پاک کردن مداد و مدادرنگی ، خودکار و… از دیوار

پاک کردن مداد از دیوار

وقتی می بینید که فرزندتان یک هنرمند میشود! ، شاید لحظه ای لذت ببرید اما نه درحدی که آثار هنری او را بر روی در و دیوار ببینید! کودکان کنجکاو هستند. و در زمانی که شما چند مداد یا خودکار و مداد رنگی یا مداد شمعی به آنها می دهید  آنها امکان اینکه هر سطحی را که ببینند خط بزنند بسیار زیاد است و متأسفانه به نظر می رسد دیوارها محبوب ترین قربانی آنها هستند!
برای همین ما مقاله ای را که روش ساده و آسان پاک کردن مداد از دیوار یا پاک کردن مداد رنگی از دیوار ، پاک کردن مداد شمعی از دیوار و حتی پاک کردن خودکار از دیوار را کامل با بهترین روش تهیه و آماده کرده ایم 🙂

 

پاک کردن خودکار از دیوار

پاک کردن خودکار از دیوار

چگونگی پاک کردن مداد ،خودکار و مداد رنگی از دیوار

شما همیشه و دائم نمی توانید کودک خود را زیر نظر داشته باشید و از او بخواهید که دست از خط زدن روی دیوارها بردارد. شاید بتوانید به کودک خود آموزش دهید که کاغذ یا کتاب انتخاب بهتری برای خط زدن و نوشتن است ، اما در عین حال مجبور خواهید شد با علائم موجود در سراسر خانه خود کنار بیایید. بنابراین اگر فکر می کنید که چگونه می توان علامت های مداد و مداد رنگی را از دیوار پاک کرد ، با ما همراه شوید.

روش های پاک کردن خط های مداد از دیوار

بر خلاف خودکار یا مداد رنگی و مداد شمعی ، پاک کردن مداد از دیوار آسان تر است. در اینجا چند روش برای از بین بردن علائم مداد از دیوار وجود دارد:

 

پاک کردن مداد و خودکار از دیوار خانه

پاک کردن مداد و خودکار از دیوار خانه

 • استفاده از پاک کن برای از بین بردن و پاک کردن مداد از دیوار . شما می توانید با یک پاک کن خوب علامت های روی دیوار را به آرامی پاک کنید. اما حتما این کار را آرام و آرام انجام دهید. زیرا ممکن است آن را بدتر کند.
 • پاک کن های  هنری ( هنرمندان ) از قدرت کافی برای جذب برخوردار هستند. با این کار می توانید علامت های مداد را از روی دیوارهای خود بردارید. آنها را میتوانید در فروشگاه های لوازم التحریر یا لوازم هنری ویا به صورت آنلاین پیدا کنید.
 • همه ما می دانیم که جوش شیرین هنگام تمیز کردن می تواند معجزه کند. این برای پاک کردن مداد از دیوار ها نیز مناسب است. مقداری جوش شیرین را در یک کاسه آب مخلوط کنید ، و یک پارچه تمیز را به این محلول آغشته کنید. با استفاده از پارچه ، علائم مداد را به آرامی مالش دهید.
 • خمیر دندان سفید روزانه شما می توانند کارهایی غیر از تمیز کردن دندان ها و از بین بردن میکروب ها انجام دهد! شما می تواند برای از بین بردن علائم مداد ها از روی دیوارها نیز از آنها استفاده کنید. مقدار کمی خمیر دندان را روی یک پارچه نرم و تمیز بزنید و به آرامی برای پاک کردن مداد از دیوار استفاده کنید.
 • همچنین می توانید از یک حلال تمیز کننده خشک استفاده کنید. این موارد در فروشگاه های زنجیره ای موجود است. از حلال های تمیز کننده خشک برای از بین بردن لکه ها و آلودگی های سطوح استفاده می شود.
 • برای پاک کردن خط ها اسکاچ یا اسفنج هایی که در آنها سیم نیز وجود دارد یکی دیگر از روش های عالی برای از بین بردن آثار مداد از دیوار ها میباشد. تمام کاری که باید انجام دهید این است که کناره ها را کمی خیس کرده و به آرامی بر روی خط ها بکشید. این یک پاک کننده و ساینده موثر است و برای تمیز کردن لکه ها روی سطوح مختلف مانند دیوارها ، میز ها و کف ها استفاده می شود.
 • از شوینده های ملایم نیز می توان برای از بین بردن خط از دیوار ها نیز استفاده کرد. مقدار بسیار کمی مواد شوینده را در آب رقیق کنید و با استفاده از یک پارچه تمیز خط ها را به آرامی پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که از شوینده بسیار ملایم استفاده می کنید تا از پاک شدن رنگ دیوارها جلوگیری شود.

 

پاک کردن مداد رنگی از دیوار

پاک کردن مداد رنگی از دیوار

نکات مهم در انتخواب روتختی عروس

راه های پاک کردن خودکار از دیوار

در اینجا چند روش موثر برای از بین بردن علائم قلم از دیوارهای شما وجود دارد:
 • پاک کننده های لاک ناخن که می توانند لکه های سختی مانند رنگ ناخن را از بین ببرند ، میتوانند برای از بین بردن و پاک کردن خودکار از دیوار ها نیز به شما کمک کنند. قسمت پنبه یک گوش پاک کن را به مقداری پاک کننده لاک ناخن آغشته کرده و به آرامی بر روی خط ها بکشید. این روش را دقت بالایی انجام دهید ، نکته برای دیوار های رنگ شده : استفاده زیاد ممکن است باعث از بین رفتن رنگ دیوار نیز شود.
 • همانطور که در قسمت پاک کردن مداد از دیوار ذکر شد ، خمیر دندان می تواند یک روش مناسب برای پاک کردن خودکار از دیوار باشد و علائم را از نیز بین ببرد. پارچه نرمی را به مقدار کمی خمیر دندان آغشته کنید و آنرا به آرامی برروی خط ها بکشید و لکه هارا پاک کنید .
 • اگر این نکات و راهکارها بر روی دیوار شما جواب نداد ، می توانید از برخی محصولات تجاری مانند پاک کننده های جوهر و لکه که میتوان از فروشگاه ها تهیه کرد را برای پاک کردن خودکار از دیوار استفاده کنید.

آموزش و روش های از بین بردن خط های مدادرنگی از دیوار

پاک کردن مداد رنگی از دیوار یکی از سخت ترین لکه های موجود در مقایسه با مداد و خودکار است. اما پاک کردن مداد رنگی از دیوار نیزهم امکان پذیر میباشد.
 • مداد رنگی معمولاً محصولی با پایه موم است ، به این معنی که در حرارت می تواند ذوب شود. با استفاده از سشوار خط های روی دیوار را ذوب کنید. پس از ذوب شدن لکه ها ، آنها را با پارچه و مقداری مواد شوینده ملایم پاک کنید ( این روش برای پاک کردن مداد شمعی از دیوار نیز مناسب است )
 • در حالی که سس مایونز فقط برای اضافه وزن مناسب است! می تواند در پاک کردن مداد رنگی از دیوار ها معجزه کند. مقدار زیادی مایونز را روی خط ها بمالید و بگذارید برای چند دقیقه باقی بماند. سپس از پارچه تمیز برای پاک کردن مداد رنگی یا مدادشمعی و سس مایونز استفاده کنید. پس از انجام این کار ، از پارچه نرم و تمیز دیگری و مقداری آب برای پاک کردن دیوار استفاده کنید.
 • یک روش دیگر برای پاک کردن مداد شمعی از دیوار : از خط کش یا شی صاف استفاده کنید تا علائم مداد شمعی را خراش دهید. این کار را به آرامی انجام دهید. هنگامی که بیشترین مقدار آن را برداشتید ، محل را با مقداری شوینده ملایم و آب پاک کنید.

سخن آخر

بیشتر این روش ها را اگر به درستی انجام دهید کار می کنند. اما ممکن است وسوسه شوید و بخواهید که دیوارهارا رنگ کنید ، اما این کار را فقط درصورتی انجام دهید که مطمئن شوید کودک شما یاد گرفته است که بر روی دیوار ها خط نکشد.
نکته : قبل از امتحان کردن روشهای پیشنهاد شده در بالا برای پاک کردن خط از دیوارها ، چناتچه دیوار های خانه خودرا رنگ کرده اید به نوع رنگ استفاده شده توجه داشته باشید. زیرا برخی از این روش ها ممکن است برای انواع خاصی از رنگ مناسب نباشد و در نهایت دیوار را بدتر خراب کنید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --