تاریخ امروز :آبان 2, 1400

دکوراسیون اتاق عروس باید چگونه باشد؟

دکوراسیون اتاق عروس

دکوراسیون اتاق عروس یکی از مهم ترین قسمت های خانه می باشد. که هر عروس و دامادی باید به آن توجه داشته باشند و تمام تلاش خود را برای تزئین آن داشته باشند. زیرا زیبایی دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد باعث زیباتر شدن خانه شما نیز می شود.در دکوراسیون اتاق خواب عروس نکات و قوانین مهمی وجود دارد که فرد با رعایت کردن آن ها می تواند یک اتاق خواب زیبا و مدرن برای خود طراحی کند و از زیبایی آن لذت ببرد.ما در این مقاله قصد داریم شما را با مهم ترین نکات و قوانینی که در دکوراسیون اتاق عروس و داماد باید رعایت شود آشنا کنیم.برای بسیاری از افراد داشتن آرامش و حس خوب در اتاق خواب بسیار مهم می باشد. بنابراین برای داشتن آرامش باید بعضی از قوانین اصولی را جدی بگیرید تا یک فضای سرشار از آرامش و حس خوب ایجاد کنید.
دکوراسیون اتاق عروس

دکوراسیون اتاق عروس

اصلی ترین نکات دکوراسیون اتاق خواب عروس:

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق عروس:

سعی کنید در رنگ اتاق خواب خود دقت کنید و برای طراحی اتاق خواب خود از رنگ های شاد و ملایم استفاده کنید زیرا رنگ های ملایم باعث می شود شما آرامش خیلی بیشتری در اتاق خوابتان داشته باشید و حس بهتری را تجربه کنید. همچنین سعی کنید برای دکوراسیون اتاق عروس از طیف رنگی بنفش ملایم، صورتی، آبی، زرد و دیگر رنگ های شاد و آرامش بخش استفاده کنید. پس انتخاب صحیح رنگ اتاق یکی از اصلی ترین نکاتی است که باید در تزئین دکوراسیون اتاق عروس به آن دقت شود تا علاوه بر زیبایی به ایجاد آرامش بیشتر نیز کمک کند.

توجه به رنگ سقف اتاق خواب:

بسیاری از افراد طراحی سقف را نادیده می گیرند و به آن اهمیتی نمی دهند اما باید به آن ها بگوییم که توجه در رنگ و طراحی سقف نیز بسیار مهم می باشد و سقف تاثیر زیادی در زیبایی اتاق خواب شما دارد. پس سعی کنید سقف اتاق خوابتان را نادیده نگیرید و یک طرح و رنگ زیبایی برای آن انتخاب کنید تا جلوه ی اتاق شما زیبا تر به نظر برسد. اما توجه داشته باشید که رنگ سقف اتاق خوابتان از رنگ دیوارها روشن تر باشد تا زیبایی آن بیشتر شود و اتاق خواب شما جلوه ی بهتری پیدا کند.زمانی که شما برای سقف اتاق خواب خود رنگ و طرحی را در نظر می گیرید این کار شما باعث می شود سقف اتاق خوابتان پایین تر به نظر بیاید و همین اتفاق باعث ایجاد یک فضای صمیمی و سرشار از آرامش می شود پس توجه به رنگ و طراحی سقف را برای دکوراسیون اتاق داماد خود در نظر داشته باشید.
طراحی سقف

طراحی سقف

توجه به نور پردازی در اتاق عروس و داماد:

نور پردازی یکی از نکات مهمی است که باید در دکوراسیون اتاق عروس به آن توجه کرد و آن را در نظر گرفت.
اگر اتاق خواب شما دارای پنجره می باشد و به نور دسترسی دارید سعی کنید همیشه پرده های خود را کنار بزنید تا اتاق شما بسیار دل باز و روشن شود. زیرا این کار باعث می شود احساس خیلی خوبی را تجربه کنید. اما اگر به نور طبیعی دسترسی ندارید بهتر است برای ایجاد یک فضای رمانتیک در دکوراسیون اتاق عروس خود از آباژورهای رو میزی یا ایستاده و یا چراغ های دیواری و یا رو میزی استفاده کنید.همچنین اگر برایتان مقدور است می توانید قبل از ساختن منزل خود به یک نور پردازی اصولی بپردازید.

در استفاده از بالش های تزئینی زیاده روی نکنید:

بعضی از افراد بر این باورند که اگر از بالش های تزئینی زیادی در دکوراسیون اتاق عروس خود استفاده کنند باعث زیبا تر شدن آن فضا میشوند. اما در واقع این یک باور غلط در بین مردم می باشد بنابراین افراد باید سعی کنند از بالش های کمتری برای تزئین دکوراسیون اتاق عروس خود استفاده کنند. اکثر افرادی که در زمینه دکوراسیون داخلی تخصص دارند همیشه توصیه میکنند که فقط از دو بالش برای اتاق خود استفاده کنند زیرا استفاده زیاد از بالش برای تزئین اتاق موجب شلوغی اتاق می شود.

قرار دادن یک فضای مجزا برای مطالعه:

خوب است به این نکته نیز توجه کنید که اتاق خواب علاوه بر خوابیدن و استراحت کردن باید فضای مجزایی برای مطالعه کردن داشته باشد. زمانی که شما در گوشه ی اتاق خواب خود فضایی را برای مطالعه قرار می دهید و در آن فضا میز و صندلی می گذارید این کار شما علاوه بر جلوه ی زیبایی که به اتاق شما می بخشد همچنین باعث می شود زمانی که شما استرس دارید به سمت کتاب های خود بروید و در آن فضا کتاب بخوانید تا به بهتر شدن حال خود کمک کنید و حس زیبایی را تجربه کنید.
فضای مطالعه در اتاق خواب

فضای مطالعه در اتاق خواب

استفاده از گلدان برای تزئین دکوراسیون اتاق عروس:

همانطور که می دانید گل ها تاثیر زیادی در شادابی و طراوت افراد دارند و علاوه بر تاثیر زیبایی که بر روی انسان ها می گذارند همچنین در زیبایی و شادابی اتاق خواب نیز اثر گذار می باشند. پس سعی کنید برای تزئین اتاق عروس از گلدان های متنوع با رنگ های زیبا استفاده کنید تا با هر بار نگاه کردن به آن ها حس زیبایی را تجربه کنید. اگر اتاق خواب شما فضای کافی ندارد و کوچک می باشد می توانید از گلدان های دیواری برای زیباتر کردن و شادابی اتاق خواب خود استفاده کنید.

استفاده از تابلو های دیواری:

زمانی که شما از تابلوهای متنوع برای تزئین دکوراسیون اتاق عروس استفاده می کنید در واقع باعث زیبا تر شدن اتاق خواب خود می شوید.پس سعی کنید برای تزئین اتاق خواب خود حتما به تابلو های دیواری توجه داشته باشید و با توجه به سلیقه ی خود یک تابلوی زیبا و جذاب انتخاب کنید. اما باید توجه داشته باشید که در خرید تابلو زیاده روی نکنید و تابلوهای زیادی را در اتاق خود نصب نکنید زیرا این کار موجب شلوغی اتاق خواب شما می شود و طراحی و رنگ دیوار ها کمتر به چشم می خورد.

دقت در انتخاب نوع تخت خواب:

امروزه تخت خواب تنوع زیادی در بازار دارد اما انتخاب یک تخت خواب خوب که متناسب با اتاق خواب شما باشد بسیار مهم می باشد. هنگام خرید تخت خواب باید به ابعاد و رنگ و مدل آن بسیار توجه کرد و تخت خوابی را انتخاب کرد که با اتاق خواب شما سازگار باشد و تناسب داشته باشد.سایز تخت خواب نیز بسیار مهم می باشد بزرگ بودن بیش از اندازه تخت خواب باعث می شود فضای زیادی در اتاق اشغال شود و کوچک بودن آن نیز باعث مشکلات دیگری می شود پس سعی کنید در انتخاب تخت خواب خود دقت و توجه کافی را داشته باشید.راحتی تخت خواب و تشک آن نیز بسیار مهم می باشد و شما باید علاوه بر توجه به نوع و رنگ تخت خواب خود به سبک بودن و راحتی آن نیز توجه کنید زیرا قرار است سال های زیادی روی آن بخوابید و از آن استفاده کنید. پس انتخاب در نوع تخت خواب یکی دیگر از نکاتی است که در تزئین دکوراسیون اتاق عروس باید به آن توجه کرد.

انتخاب پرده مناسب برای پنجره ها:

دقت در نوع پرده

دقت در نوع پرده

انتخاب در نوع پرده برای دکوراسیون اتاق عروس نیز بسیار مهم می باشد زیرا پرده جلوه ی زیبایی به اتاق خواب می بخشد و اگر انتخاب درستی متناسب با دکوراسیون اتاق خواب خود نداشته باشید زیبایی اتاق خواب شما کمتر به چشم می خورد پس سعی کنید با توجه به طیف رنگی اتاق خواب خود پرده ی خود را انتخاب کنید بلند بودن و کوتاه بودن اندازه پرده ها به سلیقه ی شما بستگی دارد اما اگر اتاق خواب کوچکی دارید می توانید برای اینکه بزرگتر به نظر برسد از پرده های بلند استفاده کنید. همچنین سعی کنید از پرده هایی با رنگ شاد و ملایم در دکوراسیون اتاق عروس استفاده کنید.زیرا رنگ های ملایم موجب آرامش شما نیز می شود. بهتر است از پرده های ضخیم برای اتاق خواب خود استفاده نکنید سعی کنید از پرده های نازک تر برای پنجره خود استفاده کنید.

 

انتخاب پرده زیبا برای دور تخت:

علاوه بر اینکه باید به پرده های اتاق خود توجه داشته باشید و در انتخاب آن ها دقت کافی داشته باشید خوب است اگر تخت های سایه بانی دارید یک نوع پرده ی مناسب با آن را نیز خریداری کنید و دور تخت خود نصب کنید تا زیبایی تخت شما دوبرابر شود و جلوه ی خیلی زیادی به اتاق شما بدهد.پس در دکوراسیون اتاق عروس و داماد به نوع پرده ی دور تخت نیز باید توجه کرد.
بهترین دکوراسیون منزل کوچک

توجه در انتخاب میز لوازم آرایش:

قرار دادن میز لوازم آرایش

قرار دادن میز لوازم آرایش

انتخاب یک میز آرایش زیبا تاثیر زیادی در دکوراسیون اتاق خواب می گذارد. پس شما باید با توجه به سبک اتاق خود یک میز لوازم آرایش زیبا نیز انتخاب کنید و آن را گوشه ای از اتاق خود قرار دهید و لوازم آرایش خود را منظم و مرتب روی آن بچینید. همچنین می توانید از کشوهای آن نیز برای دیگر وسایل خود استفاده کنید تا روی میز آرایش شما همیشه منظم و مرتب باشد.

کمد لباس ها:

کمد لباس یکی از اصلی ترین نیازهای هر اتاق خواب می باشد.سعی کنید در رنگ و مدل کمد لباس خود دقت داشته باشید و اگر می توانید رنگ کمد لباس هایتان را با رنگ تخت خوابتان ست کنید. زمانی که رنگ وسایل شما باهم ست باشند اتاق خواب شما مرتب تر و زیباتر به نظر می رسد.پس نوع و رنگ کمد لباس ها نیز یکی دیگر از نکاتی است که در دکوراسیون اتاق عروس باید به آن دقت شود.

استفاده از صندلی یا کاناپه:

اگر اتاق خواب شما بزرگ باشد و فضای خالی زیاد داشته باشد می توانید برای دکوراسیون اتاق عروس و داماد از  یک کاناپه و یا صندلی آویزی در کنار اتاق استفاده کنید. سعی کنید در رنگ آن دقت کنید و صندلی یا کاناپه ای که متناسب با اتاق خواب شما باشد و به آن بیاید را خریداری کنید تا در مواقعی که دوست داشتید روی آن بنشینید و استراحت کنید و یا به موسیقی گوش دهید.

سادگی و شیک بودن اتاق خواب:

خوب است توجه داشته باشید که اتاق خواب شلوغ از زیبایی آن می کاهد و باعث می شود وسایل شما به خوبی نشان داده نشود و همیشه نامرتب به نظر می رسد. پس سعی کنید یک اتاق خواب ساده و شیک را طراحی کنید و از وسایل غیر ضروری که موجب شلوغی و بی نظمی اتاق خواب می شود خودداری کنید تا اتاق خواب شما همیشه زیبا به نظر برسد.

قرار دادن جای مناسب وسایل در اتاق خواب:

چیدمان اصولی نقش مهمی در دکوراسیون اتاق عروس می گذارد و اگر هر وسیله ای در جای مناسب و مخصوص خود قرار بگیرد زیبایی اتاق شما نیز چندین برابر می شود. به عنوان مثال سعی کنید اگر اتاق شما دارای پنجره می باشد تخت خواب خود را روبه روی پنجره قرار دهید تا همیشه از منظره ی بیرون لذت ببرید و احساس خوبی را تجربه کنید با این کار شب ها فضای اتاق شما خیلی رمانتیک می شود و شما می توانید با همسر خود به تماشا کردن آسمان و ستاره ها در شب بپردازید. پس در چیدمان اتاق خواب خود خیلی دقت کنید.
لوستر اتاق

لوستر اتاق

خرید روتختی عرو

برای دکوراسیون اتاق خواب از اکسسوری ها استفاده کنید:

می توانید برای تزئین دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد از اکسسوری های مختلفی استفاده کنید. مثلا می توانید از دیوارکوب های سنتی یا لامپ های حباب دار در اتاق خود استفاده کنید و زیبایی خاصی به اتاق خود ببخشید. همچنین می توانید عکس های دو نفره خود را قاب کنید و روی دیوار بزنید. علاوه بر آن می توانید از ریسه های لامپ در اتاق خواب خود استفاده کنید و عکس های خود را روی آن بچسبانید این کار علاوه بر اینکه زیبایی اتاق شما را چندین برابر می کند همچنین موجب نورپردازی اتاق خواب شما نیز می شود.
استفاده از قفسه های کوچک نیز در کنار اتاق بسیار مفید می باشد زیرا می توان انواع وسایل خود را درون آن قرار داد و از بی نظمی و نامرتبی در اتاق خواب جلوگیری کرد.
موارد ذکر شده از اصلی ترین قوانین و نکاتی بودند که هر عروسی باید برای چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب خود به آن دقت کند و آن ها را در نظر بگیرد تا با رعایت کردن این نکات و توجه کردن به آن ها یک اتاق خواب بی نظیر و زیبا و بدون هیچ گونه عیب و نقصی طراحی کند.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --