تاریخ امروز :مهر 1, 1400

چگونه حوله نرم و خوشبو داشته باشیم

حوله نرم و خوشبو

 

روش و شستشوی و داشتن حوله خوشبو

روش و شستشوی و داشتن حوله خوشبو

حوله جزو وسایل شخصی است که هر روز یک یا چندبار از آن استفاده می کنید، پس حتما دوست دارید حوله نرم و لطیف و بدون بوی نامطبوعی داشته باشید و همچنین از قدرت جذب بالایی برخوردار باشد. برای بیشتر ما اتفاق پیش آمده که وقتی از حمام بیرون می آییم و میخواهیم بدنمان را با حوله خشک کنیم ناگهان با یک تکه پارچه زبر بنام حوله مواجه می شویم و برایمان سوال پیش می آید که چرا این حوله در روزهای اول نرم و لطیف بوده اما حالا چرا زبر و تن خراش شده است و بوی آن تغییر کرده و بوی ناخوشایندی می دهد؟!!

 

حالا میخواهیم کمکتان کنیم که چگونه حوله نرم و خوشبو داشته باشیم یا اصلا برای از بین بردن بوی بد حوله چه باید کرد!؟
برای از بین بردن بوی بد حوله چه باید کرد

برای از بین بردن بوی بد حوله چه باید کرد

 • بهتر است از پودرهایی که خاصیت نرم کنندگی دارند استفاده کنیم تا حوله نرم و لطیف داشته باشیم.
 • در استفاده از نرم کننده ها بهتر است زیاده روی نکنیم چون باعث پوسیدگی الیاف می شود.
 • برای رفع بوی بد حوله آن را یکبار با یک تا دو فنجان سرکه و آب داغ با حداکثر دمایی که جنس حوله شما اجازه تحمل آن را دارد و هر چه بالاتر بهتر، و بعد با پودرمناسب شستشو دهید.
 • حتما حوله ها را پیش از مصرف به صورت مناسبی پهن کنید تا کاملا خشک شوند.
 • اگر دوست دارید حوله ایی کرکی و نرم داشته باشید می توانید یک عدد توپ تنیس را با حوله دلخواهتان درون خشک کن قرار دهید و خاطر جمع باشید که این کار بدون خطر بوده و در آخر حوله نرم و لطیف برایتان بوجود می اورد.

حوله نرم و خوشبو

 

 • هرگز از سفیدکننده ها مانند وایتکس و کلر برای تمیز کردن و یا از بین بردن بوی بد حوله استفاده نکنید،چون باعث پوسیدگی الیاف و زبر شدن می شود و به مرور بافت و قدرت جذب حوله هایتان را کاهش خواهد داد.
 • میتوانید از اثر جادویی نوشابه و سرکه که از دوران مدرسه به ما آموختند(یک کوه اتش نشان خانگی بسازیم) استفاده کنید، برای این استراتژی به دو چرخش نیاز داریم در اولین چرخه یک چهارم نوشابه را اضافه میکنید و سپس داغ ترین درجه را انتخاب کنید در چرخه دوم یک فنجان کامل سرکه سفید اضافه کنید که کاملا باکتری ها و کپک هارا از بین می برند.
 • حوله را کمی مرطوب کنید و به مدت ۳دقیقه در مایکروویو بگذارید که تاثیر فوق العاده ایی دارد.            نکته:برای جلوگیری از سوختن حوله بعد از تمام شدن کار بگذارید ۱۰دقیقه داخل مایکروویو باقی بماند.
 • برای حفظ حالت پفی حوله ها پس از شستشو و قبل خشک کردن ب دقت حوله را تکان دهید.
 • بیشتر وقت ها لازم است که شستشو با مواد شوینده انجام شود که حوله نیاز دارد تا جلوی جذب باکتری ها و میکروب ها را بگیرد و آنها را از بین ببرد.
بوی بد حوله

بوی بد حوله

نکته: هنگام شستن حوله ها هرگز لباس های دیگر را اضافه نکنید چون حوله باید تنها شسته شود.
 • وقتی میکروب ها در جاهای مختلف بدن مانند زیربغل_ کشاله ران و بین انگشتان جمع می شوند و چربی پوست را تجزیه می کنند و رشد می کنند و در آخر باعث بوی بد حوله می شود.
 • حوله حمام پس از هر ۲ یا ۳ بار استفاده باید شسته شود البته این موضوع بستگی به فرد دارد که از حوله چقدر استفاده کند و پس از هربار استفاده یا شستن باید به طور مناسب خشک شود.
 • دمای آب هنگام شستشو حوله بهتر است در دمای بالا صورت بگیرد چون میکروب ها در دمای بالای ۷۶ تا ۷۷ درجه سانتی گراد از بین می روند وبه همین علت بهتر است حوله ها را در دمای آب با دمای بالاتر شسته شوند.
اخطار:
 • حوله حمام می تواند باعث موجب بیماری و حتی انتقال آن به فرد شود.
 • چون رطوبت عامل اصلی رشد میکروب ها و قارچ ها می باشد به همین دلیل میکروب ها و قارچ ها در رطوبت رشد می کنند و باعث بیماری پوستی برای فرد می شود. حالا اگر حوله را فرد دیگری استفاده کند(که این امر به هیچ وجه توصیه نمی شود وبسیار خطرناک است)آلودگی به او منتقل می شود و موجب بیماری پوستی می شود،که عواقب بدی در انتظار فرد آلوده هست.و در آخر بهتر است این موضوع را جدی بگیریم.    برای جلوگیری از رشد و تکثیر میکروب ها و قارچ ها لازم است که:
۱.حتما حوله را شخصی استفاده کنیم.
۲. به طور متعادل بشوریم و در محل مناسب خشک کنیم.
مقاله حوله نرم و خوشبو چگونه بود؟ ممنون میشیم با نظرات زیباتون مارو دلگرم کنید!
اشتراک‌گذاری

یک پینگ

 1. پینگ‌بک: بهترین روش شستشوی حوله تن پوش ، حوله دستی ، حوله استخری ، و... | مجله مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --