تاریخ امروز :مهر 1, 1400

تعیین رنگ چشم نوزاد Determine the color of the baby’s eyes

تعیین رنگ چشم نوزاد

Determine the color of the baby’s eyes

 

موسسات باروری اولین و تنها برنامه باروری مبتنی بر ژنتیک در ایالات متحده و یا در سراسر جهان بوده است که قادر به ارائه سطح بالای نمایش ژنتیکی از والدین به دنبال صدای در تعیین رنگ چشم کودکان برنامه ریزی شده است. از ابتدای کار ما در این زمینه تقریبا 10 سال پیش، توانایی خود را برای مطالعه در جزئیات بسیار دقیق، ژنتیک رنگ چشم “مادر و پدر” و ارائه به والدین حمل کدهای ژنتیکی برای رنگ چشم و رنگ مو مورد نظر، توانایی به احتمال زیاد یک حاملگی جدید را که کد ژنتیکی برای رنگ چشم انتخاب شده است، افزایش می دهد.

بسیاری از پدران و مادران انتظار می رود و تعجب از این که رنگ چشم کودک خود چه رنگی خواهد بود. منطقی به نظر می رسد که دو والدینی که دارای رنگ چشم آبی هستند تنها قادر خواهند بود نوزاده خود را با رنگ چشم به دنیا بیاورند. با این حال، تشخیص رنگ چشم خیلی پیچیده تر خواهد بود. رنگ چشم به عنوان ترکیبی از رنگ چشم هر دو والدین است.

 

تعیین رنگ چشم نوزاد

تعیین رنگ چشم نوزاد

بسیاری از نوزادان با چشم های  رنگ آبی متولد می شوند و تنها پس از چند ماه رنگ چشم هایشان تغییر می کنند. رنگ چشم نوزاد ممکن است در طول زمان تغییر کند.رنگ چشم دائمی تا زمانی که یک کودک حداقل 9 ماهه شود طول میکشد، پس بنابراین صبر کنید. حتی پس از آن، ممکن است تغییرات ظریف رنگ چشم تا حدوده سه سالگی رخ دهد. به عنوان مثال: چشمان سبز به آرامی به رنگ قرمز و یا چشمان قرمز به رنگ قهوه ای های مایل به قرمز می شوند، بسته به اینکه مقدار ملانین در بدن به چه اندازه باشد.

شیردهی نوزاد از تولد تا 12 ماهگی

در ابتدا ظاهرا رنگ چشم یک ویژگی منگلایی بوده، به این معنی که توسط یک ژن اختصاصی، با رنگ قهوه ای و آبی شناخته شده است. در حال حاضر روشن است که رنگ چشم یک ویژگی پلی ژنی است، به این معنی که توسط ترکیب چندین ژن تعیین می شوند. از میان ژن هایی که بر رنگ چشم تأثیر می گذارد، (OCA2) و (HERC2) برجسته می شوند. هر دو در کروموزوم 15 انسان قرار دارند. ژن (OCA2) یک ترانزیستور غشای سلولی تریروزین، پیش ماده ملانین را تولید می کند.

عوامل موثر در تعیین رنگ چشم نوزاد

رنگ چشم نوزاد

رنگ چشم نوزاد

موسسات و متخصصان باروری یک آزمایش خون منحصر به فرد و اختصاصی را برای بررسی یک مجموعه پیچیده از نشانگرهای ژنتیکی مهم در والدین شناخته شده است که با رنگ چشم طراحی کرده اند. هر یک از آزمایشاتی که توسط متخصصان انجام می شود، کروموزوم های مادر و پدر را بررسی می کنند، تا تعیین شود که آیا یک یا هر دو طرف ژنتیک ساختار لازم را برای تولید یک کودک با رنگ چشم دلخواه خوهند بود یا نه . مهم است که بدانیم و درک کنیم که والدین مجبور نیستند که رنگ چشمشان را به دنبال داشته باشند.آنها باید فقط کدهای ژنتیکی را برای رنگ چشم که می توانند به فرزندشان منتقل کنند را حمل کنند. واضح است که هر کسی که شخصا دارای چشمان سبز هستند، و هر دو یا حتی یکی از والدین دارای چشم سبز باشد، به وضوح ژنهای “پنهان” را برای تولید چشمهای سبز در فرزند خود حمل کرده اند. و این همان چیزی است که ما در ابتدا برای شما به عنوان والدین به دنبال می کنیم.
 لازم به ذکر است که بدانیم هیچ چیز نمی تواند یک کودک را با رنگ چشم دلخواه ایجاد کند. همانطور که از ابتدای بشارت اتفاق می افتد، تنها مادر و پدر میتوانند با ترکیب ژنتیک منحصر به فرد خود به فرزند یک رنگ چشم جدید و یا همان رنگ چشم مادر و یا پدر را ایجاد کنند.

برنامه غذایی نوزاد

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --