تاریخ امروز :آبان 2, 1400

کاربرد ها و مزایای بالش مموری فوم

کاربرد ها و مزایای بالش مموری فوم

 

کیفیت و راحتی خواب مسئله ای مهم است که بر کیفیت زندگی تاثیر گذار است. اگر می خواهید خوابی آرام داشته باشید قطعا باید به سرویس خواب و مخصوصا بالشی که هنگام خواب استفاده می کنید دقت داشته باشید. بالش های طبی که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند می تواند در این موضوع بسیار کمک کننده باشد. تولید کنندگان، نوعی از این بالش های طبی به نام بالش مموری فوم را طراحی و به بازار عرضه کرده اند که می تواند به خوبی سر و گردن ، شانه ها و همچنین باسن را حمایت کند و ستون فقرات را در موقعیت ایده آل قرار دهد. پزشکان نیز برای کاهش دردهای ناشی از بد خوابیدن بالش مموری فوم را توصیه می کنند .
بالش گردنی مموری فوم

بالش گردنی مموری فوم

بالش مموری فوم چیست؟

بالش های طبی اخیرا طرفداران بسیاری پیدا کرده اند و انواع مختلفی دارند و بالش مموری فوم یکی از آنهاست شاید برایتان سوال باشد که بالش مموری فوم چیست و چه کاربردهایی دارد؟  نوعی بالش طبی ساخته شده از فوم است که برای اولین بار توسط ناسا مورد استفاده قرار گرفت. این بالش که تقریبا هوشمند است متناسب با گرما و وزنی که توسط بدن دریافت می کند شکل می گیرد و سبب می شود بدن در حالتی قرار گیرد که از فشار روی مهره های گردن و ستون فقرات کاسته شود. این نوآوری حافظه دار محصولی مفید در تکنولوژی برای داشتن خوابی آسوده است .
نحوه شستشوی انواع بالش

کاربرد ها و ویژگی ها

از کاربردهای این نوع بالش می توان به جلوگیری از فشار زیاد به گردن در هنگام خواب اشاره کرد که باعث می شود بعد از بیدار شدن احساس درد در ناحیه ی گردن نداشته باشید. از دیگر مزایای این بالش می توان به تغییر حالت و فرو رفتن با توجه به شکل سر و فشار وارده به آن اشاره کرد که به محض قرار گرفتن سر بر روی بالش حمایت و پوشش خوبی از سر و گردن به عمل می آورد و هنگامی که سر از روی بالش برداشته شود، بالش دوباره به حالت اولیه خود باز می گردد . همچنین قابلیت این را دارد که مانع از خم شدن گردن شود و هنگام خواب و قرار گرفتن سر بر روی آن، ستون فقرات نیز در راستای بدن قرار گرفته و آسیبی متوجه آن ها نخواهد شد. علاوه بر این ها بالش مموری فوم در کاهش دردهای دیسک کمر و آرتروز نیز مفید واقع شده و فشار را از روی این نواحی بر می دارد .

انواع بالش مموری فوم

همانطور که گفته شد بالش مموری فوم با انواع و اقسام مختلفی در بازار موجود است ما در این جا به معرفی چند نوع از آن ها می پردازیم.
عکس بالش طبی مموری فوم

عکس بالش طبی مموری فوم

  • بالش مموری فوم سنتی: این بالش که از فوم ساخته شده است به دلیل حافظه ی سنتی که دارد به عنوان یک بالش سنتی و تقریبا معمولی در بازار موجود است و موقع خواب هوا را به جریان می اندازد و باعث خنکی بالش می شود .

 

  • بالش دور گردنی: این بالش برای افرادی که درد کمر و گردن دارند توصیه می شود و برای کسانی که مسافرت طولانی دارند گزینه ای مناسب است. بالش دور گردنی استوانه ای شکل و ابعاد آن کوچک است .

 

  • بالش Vشکل: این بالش در بین افرادی که به پهلو و روی شکم می خوابند محبوبیت زیادی پیدا کرده است چون حمایت و پوشش خوبی از گردن در هنگام خواب به عمل می آورد .

 

  • بالش کانتور: از بالش هایی که باز هم از محبوبیت برخوردار هستند می توان به بالش مموری فوم کانتور اشاره کرد که در واقع بهترین حمایت را از سر و گردن ارائه می دهد و به راحتی خواب شما کمک خواهد کرد. بالش کانتور به دلیل گودی که در مرکز آن قرار دارد از گودی گردن پشتیبانی کرده و در کاهش خروپف، بهبودی گردش خون و همچنین برای بهتر قرار گرفتن حالت ستون فقرات مفید است .
  • این ها تنها چند نوع از انواع مختلف این نوع بالش هستند که به شما معرفی کردیم. چندین نوع دیگر مانند بالش کوره ای، بالش پروانه ای، بالش تخم مرغی و … نیز وجود دارند که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارا هستند. لازم به ذکر است که بدانید بالش های مموری فوم دوام و کارایی بالاتری نسبت به بالش های دیگر دارند و دیرتر خراب می شوند و کاملا قابل شست و شو ازهرنوع آلودگی هستند .
ساخت بالش مموری فوم

ساخت بالش مموری فوم

هدف از ساخت این بالش چیست؟

همانطور که قبلا گفته شد بالش مموری فوم برای اولین بار توسط ناسا (سازمان هوا و فضای آمریکا ) مورد استفاده قرار گرفت. این بالش های فوم دار به منظور بهبود و ایمن ساختن مخده (پشتی ) هواپیما توسعه داده شد زیرا صندلی های هواپیما راحت نبودند. فوم حافظه دار به دلیل چگالی بالاتری که نسبت به حرارت بدن دارد وقتی شخص روی آن می خوابد نسبت به فشار و حرارت شروع به شکل گرفتن می نماید واز سر و گردن و همچنین ستون فقرات محافظت می کند. این بالش ها در گذشته توسط پرستاران نیز برای بیماران مورد استفاده قرار می گرفت. آن ها پی بردند که این بالش های فوم دار از زخم بستر و زخم های زایمان جلوگیری می کنند و در برابر باکتری ها مقاوم هستند .

کلام آخر

ما در این مقاله به معرفی بالش مموری فوم و انواع مختلف آن و همچنین مزایا و کاربردهای آن پرداختیم. امیدواریم ایم مقاله مورد پسند شما واقع شده باشد .
اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: بهترین بالش ، بررسی و معرفی بهترین بالش های ساده و طبی | مجله مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --