تاریخ امروز :آبان 2, 1400

آیا مصرف قرص با شربت مولتی ویتامین برای کودکان مفید است؟

آیا مصرف شربت یا قرص مولتی ویتامین برای کودکان مفید است؟ 

 ویتامین ها و مواد معدنی کافی نقش بسیار مهمی در رشد کودکان دارد. اما چه ویتامین های برای کودکان مناسب است؟ما قصد داریم در ادامه نکاتی را که باید در مورد انواع ویتامین ها برای کودکان مفید است را توضیح دهیم، و یا اینکه اصلا کودک شما ممکن است به مصرف ویتامین احتیاج داشته باشد یا نه؟

مصرف ویتامین برای کودکان

مصرف ویتامین برای کودکان

کودکان با توجه به رده سنی و بستگی به شرایط کودک احتیاج به ویتامین های مناسب خود دارد. اما اولین نکته این است که برای نوزادانی که تازه متولد شده اند، از لحضه متولد تا یک سالگی بهترین ویتامین و بهترین مواد غذای برای کودکان شیر مادر است. و هیچ نوع ویتامین نمی تواند جای شیر مادر را بگیرد، و همچنین ممکن است مصرف ویتامین برای این نوع کودکان مضر باشد.
آیا آب ویا آب میوه برای کودک و یا نوزاد مفید است؟
بیشتر کودکان مقدار کافی از ویتامین  را از مواد غذای متعادل دریافت می کنند ، اما در شرایط خاصی ممکن است کودکان به مصرف مکمل ویتامین یا مواد معدنی نیاز داشته باشند.
متخصصان تغذیه کودک با مصرف مکمل های ویتامینی موافق نیستند. متخصصان معتقدن در حالت ایده آل ، بچه ها باید ویتامین های خود را از رژیم غذایی متعادل و سالم دریافت کنند که شامل موارد زیر است:

 

  • شیر و لبنیات مانند:  پنیر و ماست مقدار زیادی میوه تازه و سبزیجات
  • پروتئین هایی مانند: مرغ،  ماهی ، گوشت و تخم مرغ
  • غلات سبوس دار مانند:سبوس گندم، سبوس برنج، سبوس جو، آرد چاودار، گندم سیاه
عوارض مصرف ویتامین برای کودکان

عوارض مصرف ویتامین برای کودکان

نیازهای غذایی برای بچه ها

نیازهای ویتامین های غذایی برای کودکان به سن ، جنس ، اندازه ، رشد و سطح فعالیت بستگی دارد.
به گفته کارشناسان بهداشت کودکان خردسال بین 2 تا 8 سال روزانه به 1000 تا 40000 کالری نیاز دارند.  و آن دسته کودکان از سنین 9 تا 13 سالگی به 1400 تا 2600 کالری روزانه نیاز دارند. و همچنین به برخی از عواملی مانند سطح فعالیت بستگی دارد.
علاوه بر خوردن کالری کافی ، رژیم غذایی کودک باید از رژیم های غذایی مرجع زیر (DRI) استفاده کند.
مواد مغذی DRI برای 1-3 سال DRI برای 4-8 سال
کلسیم 700 میلی گرم 1000 میلی گرم
اهن 7 میلی گرم 10 میلی گرم
ویتامین A 300 میکروگرم 400 میکروگرم
ویتامین B12 0.9 میکروگرم 1.2 میلی گرم
ویتامین سی 15 میلی گرم 25 میلی گرم
ویتامین دی 600 IU (15 میکروگرم) 600 IU (15 میکروگرم)
مصرف مواد غذای تنها مواردی نیستند که کودکان ها به آن نیاز داشته باشند. بلکه كودكان برای رشد و سلامتی مناسب به مقدار ویتامین و مواد معدنی زیادی احتیاج دارند ، اما مقادیر دقیق آن با توجه به سن متفاوت است. کودکان و نوجوانان بزرگتر برای حمایت از سلامتی مطلوب ، نسبت به کودکان کوچکتر به مقدار مختلفی از مواد مغذی و ویتامین احتیاج دارند.
ویتامین مورد نیاز کودک

ویتامین مورد نیاز کودک

آیا کودکان نسبت به بزرگسالان نیازهای مغذی متفاوتی دارند؟

 

کودکان به مواد مغذی مشابه بزرگسالان احتیاج دارند، اما معمولاً به مقدار کمتری نیاز دارند.
برای رشد کودکان، و ساختن استخوان های قوی دریافت مقدار کافی از مواد مغذی مانند: کلسیم و ویتامین D برای آنها بسیار مهم است.
علاوه بر این ، آهن ، روی ، ید ، کولین و ویتامین های A ، B6 (فولات) ، B12 و D برای رشد مغزی در اوایل زندگی کودکان بسیار مهم هستند. بنابراین ، اگرچه در مقایسه با بزرگسالان ممکن است کودکان به مقدار  کمتری از ویتامین ها و مواد معدنی نیاز داشته باشند ، اما برای رشد  مناسب کودکان هنوز به مقدار کافی از این مواد مغذی نیاز دارند.
مصرف مولتی ویتامین برای کودکان

مصرف مولتی ویتامین برای کودکان

آیا بچه ها به مکمل های ویتامین احتیاج دارند؟

به طور کلی ، کودکانی که رژیم سالم و متعادل می خورند ، به مکمل های ویتامین احتیاج ندارند. با این حال ، نوزادان نسبت به کودکان دو یا سه ساله نیازهای مغذی متفاوتی دارند و ممکن است به مکمل های خاصی مانند ویتامین D برای نوزادان شیر خوار نیاز داشته باشند.
آکادمی اطفال جهانی و هم دستورالعمل های رژیم غذایی وزارت کشاورزی ایالات متحده برای آمریکایی ها مکمل های بیشتر و بالاتر از کمک هزینه های غذایی توصیه شده، برای کودکان سالم بالاتر از 1 سال که رژیم متعادل را دارند توصیه نمی کنند.
در عوض این سازمان ها پیشنهاد می کنند که کودکان برای به دست آوردن غذا و ویتامین مناسب انواع میوه ، سبزیجات ، غلات ، لبنیات و پروتئین را بخورند. این مواد غذایی و ویتامین ها حاوی تمام مواد مغذی لازم برای رشد و پیشرفت مناسب در کودکان هستند.
به طور کلی ، کودکانی که رژیم متعادل می خورند و شامل همه گروه های غذایی و ویتامین است ، معمولاً به مکمل های ویتامین احتیاج ندارند.

خلاصه: کودکان برای تهیه مواد مغذی و ویتامین های طبیعی مورد نیاز خود باید غذاهای متنوعی که دارای ویتامین های مختلف هستند میل کنند. مکمل های ویتامین معمولاً برای کودکان سالم که رژیم غذای متعادل مصرف می کنند ضروری نیست.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --