تاریخ امروز :شهریور 30, 1400

4 روش و طرز ساخت رژلب طبیعی در خانه

روش ساخت رژلب

 

آیا از امتحان کردن خود در ساخت رژ لب برای خودتان هیجان زده اید؟ احتمالاً از قبل مواد لازم را در خانه دارید. ساخت رژ لب خود به خود هزینه های آرایش را کاهش می دهد و به شما این امکان را می دهد که رنگین کمانی از رنگ های دلخواه ایجاد کنید که هرگز جایی ندیده اید.
آموزش و طرز ساخت رژلب با رژگونه و با استفاده از مواد طبیعی و یا با سایه چشم و مداد رنگی ، رژ لب خودرا با رنگ دلخواه خودتان بسازید!

روش 1 ساخت رژلب با استفاده از مواد طبیعی

ساخت رژ لب

ساخت رژ لب

لوازم پایه رژلب را تهیه کنید.
 پایه رژلب ماده اصلی را تشکیل می دهد و شما فقط با اضافه کردن رنگدانه ها آن را سفارشی می کنید.
موادی که برای درست کردن پایه رژ لب خود استفاده می کنید میتواند رژ لبی براق ، مات و… را ایجاد کند .
مواد لازم برای ساخت :
1. یک قاشق چایخوری (5 میلی لیتر) موم زنبورعسل یا دانه های موم زنبور عسل. ( موم زنبور عسل را می توانید در فروشگاه های زنجیره ای و یا عسل فروشی ها پیدا کنید).
2. یک قاشق چایخوری (5 میلی لیتر) کره کره انبه ، کره بادام یا کره آووکادو. این کمک می کند تا رژ لب یک دست بسازید.
3. یک قاشق چایخوری (5 میلی لیتر) روغن مانند روغن بادام ، روغن زیتون اصل باکره یا روغن جوجوبا یا روغن سویا

رنگ رژلب خودرا انتخاب کنید!

طرز ساخت رژ لب

طرز ساخت رژ لب

 

اکنون که وسایل اصلی را تهیه کردید ، مرحله بعدی انتخاب یک رنگ برای ساخت رژلب است. بسیاری از مواد طبیعی وجود دارد که می تواند برای ایجاد انواع رنگ های قرمز ، صورتی ، قهوه ای و نارنجی استفاده شود. به یاد داشته باشید که این دستور رژ لب طبیعی است ، بنابراین رنگهایی که رژلب را به درستی رنگ میکند و طبیعی میباشد این گزینه ها میباشد :
  • بطور مثال برای رژ لب قرمز روشن از پودر چغندر یا تراشه چغندر خرد شده استفاده کنید.
  • برای رسیدن به رنگ قهوه ای یا مایل به شکلاتی می توان از دارچین استفاده کرد.
  • زردچوبه را می توان با دیگر پودرها مخلوط کرد تا سایه مسی دهد.
  • پودر کاکائو به رژ لب رنگ قهوه ای عمیق می بخشد.
آموزش ساخت رژ لب

آموزش ساخت رژ لب

مواد پایه را با هم ذوب کنید. 

مواد پایه ساخت رژلب را در یک کاسه ایمنی در مایکروویو قرار دهید و مواد را با حرارت 30 ثانیه گرم کنید تا ذوب شوند. مواد را به خوبی هم بزنید تا مطمئن شوید که به طور کامل در ترکیب هستند.
توجه داشته باشید که می توانید مواد را در بخار نیز ذوب کنید. تقریباً 5 سانتی متر آب را در یک تابه بزرگ در حرارت متوسط ​​گرم و حرارت دهید ، سپس مواد را به یک ماهیتابه کوچکتر که داخل تابه بزرگ جا شود بریزید و درون ماهیتابه بزرگ قرار دهید. هم بزنید و گرم کنید تا همه چیز با هم مخلوط و ترکیب شود.

رنگ را مخلوط کنید.

خب حالا نوبت قسمت جالب کار هست : 1/8 الی 1/4 قاشق چای خوری پودر طبیعی که می خواهید برای رنگ استفاده کنید را اضافه کنید. چنانچه میخواهید پررنگ تر شود پودر بیشتری استفاده کنید تا اینکه رضایت پیدا کنید. پودر را درون مخلوط پایه به خوبی هم بزنید.

مخلوط را درون ظروف بریزید.

می توانید از یک رژ لب قدیمی یا لوله چاپی ، یک ظرف کوچک لوازم آرایشی یا هر ظرف با درب به عنوان ظرف برای رژ لب جدید خود استفاده کنید. بگذارید رژ لب قبل از استفاده در دمای اتاق یا در یخچال سفت شود.

روش 2 با استفاده از سایه چشم

سایه چشم را برای ساخت رژلب آماده کنید. سایه چشم قدیمی (یا ارزان قیمت بخرید) به جای پودر شل یا فشرده ، سایه چشم را درون یک کاسه بریزید و با استفاده از پشت یک قاشق برای پودر کردن استفاده کنید تا زمانی که یک پودر ریز و بدون تکه بدست آورید.
  • برای اینکه رژ لب کمرنگ تر شود ، سعی کنید کمی سایه چشم براق به رنگ اصلی خود اضافه کنید.
  • استفاده از سایه چشم راهی عالی برای آزمایش رنگهای جذاب برای رژ لب است. سایه چشم مانند رنگدانه های رنگی است به همین دلیل ما از آن استفاده می کنیم. شما میتوانید با رنگ های سبز ، آبی ، سیاه و…  رژلب بسازید که در رنگ های رژ لب موجود در بازار کم است.
  • توجه داشته باشید که برخی از سایه ها برای استفاده روی لب های شما خطرناک است . مواد لازم را بررسی کنید. اگر سایه چشم شامل ultramarines، فروسیانور فریک ، و یا اکسید کروم، است از آن استفاده نکنید . فقط از سایه چشم استفاده کنید که حاوی اکسیدهای آهن ایمن باشد.
پودر سایه چشم را با وازلین مخلوط کنید. حدود 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) وازلین را درون یک کاسه ایمنی سپس مایکروویو قرار دهید.
1 قاشق چایخوری (5 میلی لیتر) پودر سایه چشم اضافه کنید. کاسه را درون مایکروویو قرار دهید و آن را گرم کنید تا وازلین آب شود. سپس آن را هم بزنید تا رنگ در سراسر ژله پخش شود.
اگر می خواهید رژلب پررنگ تر و مات تری داشته باشید ، پودر بیشتری اضافه کنید. (تیره / مات)
چنانچه میخواهید رژلب شفاف و براق تری داشته باشید پودر کمتری را برای رژ لب اضافه کنید. (سبک تر / شفاف)
مخلوط را درون ظروف بریزید. از یک لوله رژلب یا هر ظرف دیگری که درب دارد استفاده کنید. بگذارید این مخلوط قبل از استفاده سفت شود.

روش 3 ساخت رژلب با استفاده از مداد شمعی

در این روش برای ساخت رژلب یک جعبه مداد شمعی بگیرید.
زیبایی و خوبی این روش این است که تقریباً در هر رنگی می توانید رژلب های زیبا و روشن را بسازید. از مدادهای شمعی شکسته ای که تا حالا مورد استفاده قرار نگرفته اند استفاده کنید یا جعبه جدیدی را فقط به منظور درست کردن رژ لب خریداری کنید. در هر لوله رژلب به یک مداد شمعی نیاز دارید.
یک مارک مداد شمعی را انتخاب کنید که شناخته شده برای ساخت مداد شمعی است.
از آنجا که کودکان اغلب مداد شمعی را در دهان خود قرار می دهند ، بسیاری از مارک ها برای اطمینان از سمی بودن آنها آزمایش می شوند. پس در زمان خرید مدادشمعی به مواد آن توجه داشته باشید سپس خرید کنید. توجه داشته باشید که شما نمی توانید از روغن و یا سایر لوازم هنری حرفه ای استفاده کنید، زیرا این موارد در همان راه به عنوان مداد شمعی کودکان نمی شود.
قبل از خرید جعبه مداد شمعی به بوی آن نیز توجه کنید زیرا قرار است شما از آن برای لب هایتان استفاده کنید ، بنابراین باید مطمئن شوید مداد شمعی که تهیه می کنید بوی قوی و بدی ندارد.
آموزش ساخت کرم سفید کننده پوست

مداد شمعی را در ماهیتابه دوتایی ذوب کنید. اگر سعی کنید مداد را بدون استفاده از بخار مایع گرم کنید ، می سوزد. برچسب و یا کاغذ مداد شمعی را جدا کرده و آنرا دور بیندازید. مداد رنگی را در قسمت فوقانی دیگ بخار قرار دهید و آن را روی حرارت متوسط ​​گرم کنید تا ذوب شود. 
شما می توانید دیگ بخار دوتایی خود را با دو قابلمه بزرگ ، بزرگ و کوچکتر درست کنید. چند تکه آب را درون قابلمه بزرگ بگذارید و قابلمه کوچکتر را درون آن قرار دهید ، به طوری که روی آب شناور شود. مداد شمعی را در قابلمه کوچکتر بریزید ، سپس شعله را روی حرارت متوسط ​​قرار دهید و بگذارید مداد شمعی ذوب شود.

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: ساخت کرم سفید کننده پوست ، آموزش و روش ساخت در خانه + عکس | مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --