تاریخ امروز :آبان 2, 1400

بهترین چرم و برند محصولات چرمی کیف ، کفش ، کاپشن ، کمربند

بهترین چرم

بهترین مارک و برند کیف ، کفش ، کاپشن و کمربند چرم همراه با نکات مهم در زمان خرید

خرید یک کالای چرم اصل نیاز به تأمل و دقت دقیق در شناخت کیفیت چرم دارد. بیشتر خریداران فرق بین چرم و فوم را نمیدانند و یا نمیدانند که چه نوع چرمی بهتر یا مرغوب تر است. اما ، بسیاری از افراد برای شناخت اینکه کالا واقعا چرم است یا خیر با سوزاندن چرم متوجه میشوند اما با این روش شما به کالای خود آسیب وارد کرده و در آخر بازهم دقیق متوجه این موضوع نمیشوید.
سازندگان و تولید کنندگان محصولات چرمی اغلب بسته به نوع محصول از انواع مختلف چرم ها استفاده  می کنند و گاهی از ارزانترین و بی کیفیت ترین نوع چرم برای تولید کالای خود مورد استفاده قرار میدهند.
چنانچه شما از پوشاک و کالای چرمی استفاده میکنید و یا قصد دارید بودجه قابل توجهی برای خرید بهترین چرم اصل درنظر بگیرید، ابتدا باید دو چیز را بدانید:

“بهترین مکان برای خرید چرم کجاست”

“چگونه بهترین چرم را خریداری کنیم؟”

در حالی که تصمیم گیری نهایی بر عهده شماست ، جزئیات ارائه شده در این راهنمای خرید بهترین چرم همه چیز را در اختیار شما قرار می دهد که مطمئناً دانش شما را برای تصمیم گیری نهایی بالاتر می برد.
اما ، قبل از اینکه بیشتر به انواع مختلف ، کیفیت و ویژگی های چرم بپردازیم ، ابتدا نگاهی به تاریخ صنعت چرم و چگونگی پیشرفت آن در طول زمان می اندازیم.
تاریخچه صنعت چرم

تاریخچه صنعت چرم

تاریخچه صنعت چرم

دباغی چرم قرن هاست که وجود دارد. چرم یکی از قدیمی ترین صنایع در تمدن بشریت است. ایران ، هند ، مصر ، یونان ، چین و بین النهرین قرن ها قبل از صنعتی شدن چرم چندین فرآیند و روش دباغی مختلف ایجاد کرده بودند. از چرم برای تهیه انواع نیاز های پوشاکی مانند کفش ، کیف ، کمربند ، دستکش و زره پوش استفاده می شد. همچنین برای ساخت سطل ، بطری و حتی اسلحه مورد استفاده قرار می گرفت. انقلاب صنعتی انواع پیشرفتهای جدید فن آوری را به ارمغان آورد که روند ساخت چرم را بسیار کارآمد و بهتر همچنین سازگار با محیط زیست و بهداشتی ساخت.
صنعت چرم در ایالات متحده به دوران استعمار برمی گردد. اما در طول قرن هجدهم با افزایش تولید روبرو شد. تا سال 1750 ، بیش از 1000 دباغخانه در کشور وجود داشت . این تعداد در سال 1840 به بیش از 8000 عدد افزایش یافت! در آن زمان ، فعالیت اصلی تولید کنندگان چرم تولید کفش چرم بود. در سال 1850 ، بیش از 11000 موسسه کفش سازی در ایالات متحده فعالیت می کردند.

صنعت چرم ایران یکی از بهترین چرم های دنیا

شرکت های چرم و دباغی ایران، که شامل تولید کنندگان ، پردازنده ها ، دلالان و فروشندگان هستند ، بیش از 70٪ از موجودی کل چرم را صادر می کنند. ایران یکی از بهترین تأمین کنندگان مواد اولیه صنعت تولید جهانی چرم است. ارزش صادرات چرم در ایران سالانه نزدیک به 3 میلیارد دلار میرسد.
در سال 1348 ، صنعت پوست و چرم بیش از 2 میلیارد دلار پوست گاو ، پوست گوسفند و بز و محصولات چرمی نیمه فرآوری صادر کرد.

بازار جهانی کالاهای چرمی

طبق گزارش بازار جهانی کالاهای چرمی 2017-2021 ، که توسط تحلیلگران Technavio انجام شده است ، انتظار می رود بازار جهانی چرم با رشد سالانه مرکب تقریباً 5٪ از 2017-2021 رشد کند.
در سال 2017 ، ارزش کل بازار 217.49 میلیارد دلار بود. پیش بینی می شود تا سال 2021 به 271.21 میلیارد دلار برسد.
انتظار می رود این بخش رشد بیش از 53.72 میلیارد دلار در طول دوره پیش بینی داشته باشد.
زیر بخش بازار جهانی کفش در سال 2016 126.99 میلیارد دلار ارزش داشت.
در سال 2016 ، آمریکایی ها بالاترین درآمد چرم را با 83.67 میلیون دلار ثبت کردند.
کالاهای چرمی بازار جهانی اندازه 95400000000 $ در سال 2018. انتظار می رود برای رسیدن به 128610000000 $ تا سال 2022 در CAGR از 4.36٪ در طول دوره پیش بینی شده بود.
از طرف دیگر ، گزارش اخیر بازار Technavio ادعا می کند که بازار جهانی چرم تا سال 2022 درآمد تقریبی 289 میلیارد دلار را ثبت خواهد کرد.
بهترین نوع چرم و برند و مارک آن

بهترین نوع چرم و برند و مارک آن

انواع چرم و بهترین نوع چرم

کیفیت چرم بسیار متفاوت است. شما به احتمال زیاد برچسب های مختلفی را روی محصولات چرمی مانند دانه های برتر یا اصل مشاهده کرده اید. اینها بر اساس کیفیت به سادگی انواع مختلفی از چرم هستند.
بهترین چرم چیزی جز انواع مختلف دباغی و نوع پوست چرم نیست.
با این میزان اطلاعاتی که در اختیار شما گذاشتیم ،حالا میتوانید برای خرید بهترین چرم اقدام کنید؟ به احتمال زیاد جواب شما خیر است چون دنیای محصولات چرمی کمی پیچیده و تخصصی تر از دیگر کالاهی پوشاکی میباشد.
پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید که بتوانید بهترین برند و مارک چرم را خریداری کنید.
دانستن اینکه از کجا چرم خریداری کنید کافی نیست ، باید یاد بگیرید که بین انواع مختلف چرم تفاوت قائل شوید. شما باید درک کنید که چرا برخی از چرم ها بیشتر از بقیه دوام می آورند و چرا  گاهی یک کیف پول چرمی خاص قیمت چند برابری نسبت به کفش و یا کاپشن چرمی دارد!!! ، در حالی که هزینه های دیگر بخشی از این قیمت است.
بنابراین ، بهترین چرم چه چرمی است؟ چرم با بهترین کیفیت به این عوامل مهم بستگی دارد:
  • نوع حیوان و نژاد
  • موقعیت مکانی و آب و هوایی محل زندگی حیوان
  • بخشی از پوست چرم که بریده شده است (نمودار زیر را ببینید)
  • لایه پوستی که استفاده می شود (دانه بالا ، دانه کامل ، تقسیم)
  • کیفیت و مهارت پردازش و دباغی چرم

 

بهترین چرم

بهترین چرم

از نژادهای مختلف گاو به دلیل ژنتیک و محیط زیست ، پوست هایی با کیفیت های متفاوتی تولید می کنند. بطور مثاب آب و هوای گرم بخاطر داشتن حشرات که حیوانات را گاز می گیرند و جای زخم به جا می گذارند به چرم آن حیوان آسیب وارد میشود در حالیکه در مناطق سردسیر این میزان آفات و حشره وجود ندارد و از حیوانات آن نواحی چرمی با کیفیت بالاتر تولید میشود. برخی از نژادها ممکن است به دلیل آب و هوا موهای محافظ بیشتری داشته یا پوست و چرم ضخیم تری را داشته باشند.
از بخشهای مختلف پوست نیز چرم با کیفیت متفاوت تولید می شود. به عنوان مثال ، قسمت پایین ، همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، دارای الیاف و پوست آزادتری است. الیاف آزادتر مانند اسفنج و در هنگام خیسی ورم می کنند. قسمتهای پایین تر پوست نیز معمولاً از حشرات و خراشهایی مانند برخورد با حصارکشی سیم خاردار یا خراش های برخی گیاهان مشخص می شوند. همچنین چین و چروک های بیشتری در پوست اطراف پاها ، گردن و سر وجود دارد. این چروک ها دائمی می شوند و از بین بردن آنها در پردازش و دباغی چرم تقریباً غیرممکن است.
لایه های مختلف درون پوست نیز تأثیر زیادی بر کیفیت دارند. چرم کامل و دانه های برتر بهترین هستند. توجه عمیق ما را روی دانه در مقابل تقسیم فقط چند پاراگراف پایین تر مشاهده کنید تا بدانید کدام بخش را خریداری می کنید.
سرانجام ، دانستن دقیقاً چگونگی تهیه پوست خام و پردازش آن از طریق دباغی و اتمام کار ، مهارت مورد پسند است و کیفیت محصول نهایی را به طور چشمگیری تحت تأثیر قرار می دهد. چرم ایتالیایی به همین دلیل طرفداران زیادی دارد – زیرا صنعتگران چرم ایتالیایی از ماهرترین افراد در جهان محسوب می شوند.
به طور کلی ، چهار نوع چرم وجود دارد. از جمله این موارد می توان به چرم فول دانه ، چرم تاج دانه ، چرم اصلاح شده و چرم باندینگ اشاره کرد. نگاهی به تصویر زیر بیندازید. ببینید که چگونه الیاف به صورت افقی و عمودی در قسمتهای مختلف بصورت پنهان کار می کنند.
بهترین راهنمای خرید کفش چرم

چرم با الیاف افقی بیشتر و سریعتر فرسوده می شود زیرا به راحتی از هم جدا می شود. الیاف در حال اجرا به طور عمودی ، قوی ترین هستند. به عبارت دیگر ، هرچه تعداد الیاف عمودی بیشتر باشد ، بهتر است.

A. بهترین چرم = چرم دانه کامل

چرم کامل از لایه بالایی پوسته می آید. این شامل تمام دانه های همراه آن است – از این رو چرم کامل دانه نامگذاری شده است. این نوع چرم سختی ذاتی و همچنین عیوب را حفظ می کند زیرا هیچ تغییری در سطح وجود ندارد یا شکاف نمی خورد.

این بهترین چرم با کیفیت ترین و گرانترین نیز است. کار با این قسمت چرم کمی چالش برانگیز است. این چرم تعداد زیادی ویژگی دارد که باعث محبوبیت آن شده است.

این نوع چرم یشتر در صنایع ساخت زین اسب سواری ، محصولات پوشاک چرمی مورد استفاده قرار میگیرد.

B – چرم دانه ای اصلاح شده

دانه بالا درجه دوم در رده بندی های چرم است. معمولاً برای بدست آوردن این چرم ، لایه بالایی پوست از پوستهای لکه دار شکافته می شود. سطح آن سنباده و چربی زده شده است تا از نقص های ذاتی خلاص شود و سطحی صاف و یکنواختی داشته باشد و در آخر با رنگ آمیزی جلوه ای جذاب به چرم می بخشند.
این امر باعث می شود چرم دانه های نرم نسبت به دانه کامل نرم و نرم تر شود. اگرچه این نوع چرم محکم و بادوام است ، اما به مرور زمان کشش دائمی دارد و نسبت به چرم دانه کامل دوام کمتری داشته و بسیار سریعتر از بین میرود. برای تولید جیر و نبوک نیز استفاده می شود. بیشتر محصولات سطح بالا ، مانند کیف دستی و کت ، از چرم دانه های بالا تشکیل شده است.
این نوع چرم بیشتر در صنایع جیر و نوبوک سازی ، ساخت محصولات عالی مانند کیف دستی و کت مورد استفاده قرار میگیرد.
انواع نوع چرم

انواع نوع چرم

خب با تمام توضیحاتی که داده شد نوبت به معرفی انواع برند های چرمی که از چرم با کیفیت استفاده میکنند میشود.

 

بهترین برند و مارک چرم

بهترین برند و مارک چرم

بهترین برند و مارک های چرم ایرانی و خارجی در ایران

با بررسی و تحلیل تیم مجله کالازم بر انواع برند ها 3 برند از بهترین برند چرمی خارجی و ایرانی را بزودی به شما معرفی میکنیم
این محتوا بروز رسانی میشود
اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: چرم ، درباره انواع چرم و دباغی آنها تا تولید و خرید کالای چرمی | مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --