تاریخ امروز :مهر 1, 1400

نورپردازی و لوستر مناسب انواع اتاق خواب

لوستر اتاق

نورپردازی و انتخاب لوستر مناسب برای یک اتاق خواب مدرن

 

از بین تمام بخش های خانه ، اتاق خواب شما احتمالاً تنها قسمتی است که وقتی فضای آن کاملاً تاریک ، کاملاً روشن و یا مابین آن  است ، اوقات خود را در آن می گذرانید. بنابراین ، پیاده سازی درست روشنایی و انتخاب درست لوستر اتاق خواب برای ایجاد محلی راحت برای استراحت در شب ، مکانی که هر روز صبح در آن بیدار می شوید ضروری است.
ما این مطلب را در مورد روشنایی و انتخاب مناسب لوستر اتاق خواب گردآوری کرده ایم تا به شما ایده دهیم که چگونه اتاق خواب را به روش صحیح روشن کنید. بخش اول به نکات اساسی در مورد روشنایی اتاق خواب و چگونگی لایه بندی چراغ های خود با استفاده از محیط ، نورپردازی تاکیدی و نورپردازی موضعی مربوط می شود. ما همچنین لامپ های مناسب و لوستر اتاق خواب شما را انتخاب خواهیم کرد تا روشنایی و رنگ آنها کاملا مطابق با یک اتاق خواب مدرن باشد.
بخش دوم مربوط به راهنمای روشنایی و لوستر اتاق خواب ما و یک پرسش و پاسخ با جیمی بوش ، طراح داخلی مستقر در لس آنجلس است که به دلیل توانایی در دوره های ترکیب دکوراسیون و دکوراسیون مدرن ، به اشتراک گذاشتن اسرار خود برای نور پردازی یک اتاق خواب مدرن ، کاربردی و آرام ، شناخته شده است.
  • مبانی راهنمای روشنایی اتاق خواب
  • چگونه می توان چراغ های خود را لایه بندی کرد
  • نحوه انتخاب لوستر مناسب
  • نکات مربوط به روشنایی و انتخاب لوستر اتاق خواب با کمک طراح داخلی ، جیمی بوش

 

راهنمای روشنایی و لوستر اتاق خواب + اصول

لایه بندی چراغ ها در اتاق خواب شما

دانستن اینکه چگونه می توانید نور خود را لایه لایه کنید ، کلید ایجاد بهترین نور برای اتاق خواب شماست. این به معنای یافتن تعادل مناسب بین نور محیط ، نورپردازی تاکیدی و نورپردازی موضعی است. با ایجاد این تعادل قادر خواهید بود با یک لمس کلید برق نورپردازی را برای هر حالت و هر فعالیتی ایجاد کنید.
نورپردازی زیبا اتاق خواب

نورپردازی زیبا اتاق خواب

نورپردازی محیط

از حالت کلی به حالت های خاص ، بسته به کاری که پیش بینی می کنید که به طور منظم در اتاق خواب خود انجام دهید ، می خواهید انواع روشنایی را لایه لایه تعریف کنید. برای شروع ، اقدام به ساخت بیس روشنایی خود با نور محیط یا نور عمومی کنید. نور مناسب محیط شامل روشنایی طبیعی از طریق پنجره های بزرگ یا نورگیرها است. هر چیزی که میزان مناسبی از روشنایی را فراهم کند و شما را قادر به انجام کارهای کلی مانند تمیز کردن ، مرتب کردن لباس ها یا تختخواب کند.
از نظر روشنایی مصنوعی ، نور محیط به بهترین وجه با وسایل سقفی (مانند چراغ های سقفی نصب شده  ، لوستر اتاق ، چراغ های آویزدار و ..) یا از طریق لامپ های قابل حمل به دست می آید. هر دو نوع این موارد برای فعالیتهایی که به نور متمرکز و روشن نیاز ندارند ، مقدار کافی ای از روشنایی را ارائه می دهند.
مناسب ترین لوستر آشپزخانه + عکس مدلهای لوستر آشپزخانه

نور پردازی تاکیدی

اگر انتظار دارید فعالیت هایی را انجام دهید که کمی به تمرکز بیشتری نیاز دارند ، مانند خواندن ، کار کردن یا آرایش کردن ، پس لایه های بالای نور را با نصب لوستر اتاق خواب ایجاد نمایید. این مقدار از روشنایی نیازی به چراغ های سنتی میز کار ندارد ولی می بایست در کنار آن با توحه به نوع چیدمان از چراغ های کنار تخت ، نورهای مخفی در دو طرف تخت ، قلاب های متحرک ، چراغ های دیواری در دو طرف ، تابلو یا سایر نورهای جهت دار که بالای آن قرار گرفته اند نیز بهره بگیرید.
از این نظر ، چراغ تزیینی اتاق اساساً می تواند هر شکلی به خود بگیرد ، به شرطی که نور کافی را با استفاده از انتخاب مناسب یک لوستر اتاق خواب داشته باشد.
لوستر اتاق خواب

لوستر اتاق خواب

نورپردازی موضعی لوستر اتاق

نورپردازی موضعی معمولاً به منظور جلب توجه و برجسته سازی ویژگی هایی مانند کارهای هنری در یک فضای مشخص است. برای اتاق خواب ، نور موضعی به تنهایی می تواند به عنوان نسخه ای ملایم و شیک از نور دهی عمل کند ، درخشش دلپذیری را ایجاد کرده و فضایی دنج را شکل دهد. استفاده از لامپ ها در فضاهای فرورفته در اتاق خواب ، دیوارکوب ها ، چراغ های نواری یا استفاده از خلاقیت با وسایل دیگر ، چند روش برای ترکیب این ویژگی در طراحی نور اتاق خواب شماست.

 

دیمر

به گفته لیا هارماتز مالک و طراح نظریه میدان ، “وجود دیمر مناسب از اهمیت برخوردار است ، زیرا اگر فقط یک مقدارثابت از نور وجود داشته باشد ، سخت است که به خواب آرام فرو بروید. با داشتن دیمر، می توانید راحت بخوابید یا به تدریج بیدار شوید.”
هنگام لایه بندی روشنایی اتاق خواب ، نورهای جزیی نقش مهمی در طرح کلی طراحی دارند. دیمرها نه تنها به شما اجازه می دهند بعد دیگری به محیط اتاق اضافه کنید و ذاتاً چند کاره هستند. بین نور کم تا روشنایی کامل ، یک دیمر می تواند نیازهای روشنایی متعددی را تأمین کند. از آنجا که نصب دیمرها آسان است ، هر وسیله روشنایی می تواند نقشی چند منظوره را ایفا کند.

 

انتخاب لوستر مناسب اتاق خواب

روشنایی

همانطور که نور اتاق خواب خود را لایه بندی می کنید ، در نظر گرفتن نوع لامپ مورد استفاده برای هر وسیله نیز مهم است. بسته به شدت نور لامپ و رنگی که از آن ساطع می شود ، می تواند بر عملکرد شما در حین و بعد از یک فعالیت معین تأثیر مثبت یا منفی بگذارد. اما قبل از اینکه به دنبال استفاده از هر لامپ قدیمی بروید ، می بایست میزان روشنایی مورد نظر خود را دریابید. در حالی که لومن پیشنهادی برای اتاق خواب بین 2000 تا 4000 است ، این یک ذهنیت می تواند باشد و براساس نوع محیطی که برای اتاق خواب خود می خواهید تغییر می کند.
پس از استفاده از حداکثر خروجی لومن یک لامپ ، باید بررسی کنید که آیا نوع لامپ مورد نظر شما کم نور است یا خیر. کنترل CFL ها (یا لامپهای فلورسنت کامپکت) و همچنین برخی از LED های ولتاژ پایین با یک دیمر استاندارد دشوار است. بنابر این در این موارد به نور های متنوع تری نیاز است.

 

رنگ لوستر اتاق

رنگ روشن برای استفاده از طیف وسیعی از فعالیت ها نقش مهمی دارد. برای شروع ، به نوع لامپ فکر کنید: لامپ های رشته ای هالوژن به طور معمول یک درخشش سفید نرم ایجاد می کنند ، CFL ها تمایل دارند که مقدار زیادی رنگ آبی را پخش کنند (اگرچه امروزه تکامل یافته اند و طیف وسیع تری از رنگ ها را شامل می شوند) ، در حالی که LED ها می توانند طیف دما در رنگ را اجرا کنند.
از آنجایی که مشحص شده است که رنگهای سفید و آبی باعث افزایش هوشیاری می شوند ، بهترین استفاده از روشنایی با چنین رنگهایی جهت پشتیبانی از فعالیتهایی است که نیاز به تمرکز دارد. از آنجا که چراغ های سفید و آبی باعث افزایش هوشیاری می شوند و متعاقباً تولید ملاتونین (یا هورمون هایی که باعث خواب می شوند) را سرکوب می کنند ، اگر می خواهید بعد از یک روز طولانی در اتاق خوابی آرام وارد شوید و استراحت کنید ، ایده آل نیستند. از طرف دیگر ، روشنایی ای که باعث پخش شدن رنگهای گرمتر می شود (مانند زرد) در تولید ملاتونین اختلال ایجاد نمی کند. بنابراین ، چراغ های گرم برای فعالیت های اتاق خواب مانند مطالعه ، تماشای تلویزیون یا آرامش بخشیدن بهترین گزینه هستند. بنابراین خلاقیت خود را به خرج دهید و وسایل مورد نیاز خود را برای ایجاد روشنایی از جمله لوستر اتاق خواب و نورهای جانبی مورد نظر خود انتخاب کنید.
نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی اتاق خواب

نکات مربوط به روشنایی و انتخاب لوستر اتاق خواب با کمک طراح داخلی

اکنون که اصول لایه بندی روشنایی و شیوه مناسب انتخاب لوستر اتاق خواب شما را بیان کردیم ، وقت آن است که با مشاوره تخصصی طراحان کمی بیشتر در ساختن نور اتاق خواب خود تامل کنید.

 

نورپردازی و لوستر اتاق خواب مدرن

با یک طرح پایه از مبلمان شروع می کنیم و همه چیز را اندازه می گیریم. اگر اثری هنری روی دیوار باشد ، ما نور های سقف را مناسب با آن نصب می کنیم ، اگر یک سقف استاندارد هشت ضلعی باشد ، 60 سانت از دیوار فاصله می گیریم یا اگر سقف بلندتر باشد ، دورتر می شویم. شما می خواهید نور در سطح چشم ، جایی که آثار هنری قرار گرفته است دیده شود. اگر ما از لوستر اتاق و یا وسایل سقفی نیمه روشن استفاده می کنیم ، معمولاً مرکزیت آن در اتاق ، اغلب بالای تخت قرار دارد. بنابراین ، ما سعی می کنیم آن را خیلی پایین آویزان نکنیم که به طور معمول هشت تا 12 اینچ از سقف جای مناسبی می تواند باشد. من دوست دارم از وسایل نسبتاً بزرگی استفاده کنم و فلسفه من این است که عناصر بزرگتر و با تعداد کمتر در طراحی مدرن تأثیر بیشتری می گذارد. من از اندازه های کوچک یا استاندارد زیادی استفاده نمی کنم. به نظر می رسد که آنها مسطح هستند و جلوه خاصی ندارند.
لوستر اتاق خواب

لوستر اتاق خواب

آیا تقارن نور اتاق خواب مهم است؟

نه. اما ایجاد تعادل و لایه بندی در نور بسیار کم اتفاق می افتد. من انواع مختلفی از وسایل را دوست دارم. به عنوان مثال، من ممکن است یک چراغ ایستاده در کنار صندلی اتاق نشیمن ، چراغ های رو میزی در دو طرف تخت و یک وسیله تزئینی روی کمد قرار دهم. من همیشه سعی می کنم چیزی با سایه داشته باشم تا درخشش گرم تری داشته باشد. هدف این است که چشم خود را به کل اتاق خیره کنید ، نه اینکه فقط به لوستر اتاق که در روی تخت است تمرکز داشته باشید. آوردن نور به گوشه های مختلف باعث می شود یک فضا بزرگتر و متعادل شود. هدف داشتن یک اتاق با نور یکنواخت نیست ، بلکه یک اتاق با نور پردازی جالب و زیبا است ، بنابراین چشم شما از یک نقطه مرتبا به یک نقطه دیگر می رود.
برای داشتن فضای کلی عالی ، من می توانم از ترکیبی از انواع وسایل زیر استفاده کنم: من می توانم یک لامپ ایستاده را در کنار یک صندلی اتاق نشیمن در گوشه ای قرار دهم ، و یک لوستر اتاق را در حدود 18 تا 24 اینچ از سقف به عنوان نور اصلی آویزان کنم. سپس آنها را با یک جفت چراغ خواب کنار تخت کامل می کنم.

 

امروزه ، بسیاری از اتاق خواب ها چیزی فراتر از مکانهای خواب هستند. آنها همچنین مکانهایی برای کار ، مطالعه و گذران وقت با اعضای خانواده و عزیزان به شمار می آیند. چگونه روشنایی می تواند به همه این فعالیت ها در یک اتاق واحد کمک کند؟

جیمی بوش:  کلید این کار ایجاد انعطاف پذیری و توانایی کنترل سطح نور است ، بنابراین اگر کسی بخواهد بخوابد و کسی بخواهد کار کند ، شما می توانید آن را به راحتی ایجاد کنید. به جای یک چراغ بزرگ ، از نورپردازی های مختلف در هر منطقه استفاده کنید. پشت میز ، از چراغ های مخصوص کار و همچنین از لوستر اتاق برای روشن کردن فضای کلی استفاده نمایید. به این ترتیب شما گزینه هایی متناسب با هر یک از این موارد دارید.

 

هنگام انتخاب نور برای کنار تخت باید به دنبال چه چیزی بود؟

اگر چراغ مطالعه شما یک لامپ  رو میزی است ، حتما سایه ای با زمینه روشن انتخاب کنید. سایه سیاه یا خاکستری تیره ممکن است زیبا به نظر برسد ، اما اگر با نور مناسبی همراه نشود نمی توانید از آن استفاده کنید. اگر اهل مطالعه هستید ، برای حداکثر انعطاف پذیری ، چراغ کار با بازوی متغیر انتخاب کنید که هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی قابل تنظیم باشد. اما اگر زیاد وقتی برای مطالعه ندارید، یا فقط از طریق iPad مطالعه می کنید، نور مستقیم از اهمیت کمتری برخوردار است.همچنین توجه کنید که نوری نرم و ملایم در شب آرام بخش و فوق العاده گرم خواهد بود.
نورپردازی اتاق

نورپردازی اتاق

چه گزینه های مناسبی برای چراغ های رومیزی برای روشنایی کنار تخت هستند؟

گاهی اوقات لوسترهایی کوچک را روی میز کنار تخت آویزان می کنیم – آنها گزینه خوبی هستند ، مخصوصاً برای اتاق های کوچکتر ، زیرا فضای میز را اشغال نمی کنند. این مورد بیشتر برای زیبا کردن نور پردازی مناسب است و برای مطالعه گزینه خوبی محسوب نمی شود.

 

مواردی که باید هنگام نورپردازی و انتخواب لوستر اتاق خواب از آن اجتناب کنید

نصب لوستر اتاق به تنهایی یا استفاده از تعداد زیادی از آنها یک اشتباه رایج است. این همه چیز را در اتاق دارای جلوه ای مسطح می کند ، هیچ بعدی وجود ندارد و دلچسب نمیباشد.

 

چگونه می توان نور مدرن را در یک اتاق خواب سنتی استفاده کرد

همه چیز در این مورد، ترکیب نور است. شما دو گزینه دارید: یا یک لوستر اتاق با سایز بزرگ را انتخاب کنید که به وضوح یک ناهنجاری است و چیزی است که قانون نورپردازی را نقض می کند. یا چندین وسیله مدرن معرفی کنید تا ریتمی ایجاد کنید و به چشم نشان دهید که این یک اقدام عمدی است و این کار سبکی از طراحی مدرن را معرفی می کند . مواد طبیعی به بهترین نحو این کار را انجام می دهند ، آنهایی که دارای ساختار بی نظمی هستند مانند چوب ، آلاباستر ، سنگ های طبیعی ، فلزات و… همچنین کروم و شیشه سفید در این نوع طراحی می توانند سرد به نظر برسند.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --