تاریخ امروز :مهر 1, 1400

بهترین روش های جوان کردن و سفید شدن دست و پا

سفید شدن دست و پا

سلام بر دوستان مجله کالازم! دست و پاهای شما اولین چیز هایی هستند که وقتی کسی را ملاقات می کنید مورد توجه قرار می گیرند ، اما بیشتر ما از آنها غافل می شویم و از دست و پاهای خود به درستی مراقبت نمی کنیم.
ممکن است صورت شما با وجود گرمای سوزان سفید و درخشان باشد ، اما ما کاملاً مطمئن هستیم که از پاها و دستان خود که به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید بیش از حد سیاه شده اند متنفر هستید. این یک واقعیت ثابت شده است که پاها و دست های ما تمایل بیشتر به تیره شدن نسبت به سایر قسمت های بدن دارند. پوست ما برای محافظت از خود در برابر اشعه شدید آفتاب ملانین تولید می کند و ملانین بیشتر به معنی تیره شدن پوست است. و اگر از تیره شدن دست و پا خجالت می کشید یا متنفر هستید، ما در این مقاله به چند روش مفید به شما در سفید شدن دست و پا هایتان کمک میکنیم.
رفع تیرگی پوست

رفع تیرگی پوست

چرا پوست دست و پا تیره می شوند؟

بسیاری از ما به اندازه ای که از صورت خود مراقبت میکنیم از دست و پا ها نمی کنیم. پوست اندام های ما غالباً فراموش نمی شود حتی اگر بیشتر اوقات بدون پوشش باقی بمانند و برنزه شوند .
پوست دست و پا نه تنها در زمان قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش و آلودگی های محیط تغییر رنگ می دهند بلکه گاهی در زمان انجام کارهای خانه نیز آنها آسیب دیده و یا تغییر رنگ در آنها صورت میگیرد .
در نتیجه ، دست و پا با گذشت زمان چند پرده نسبت به صورت و سایر اعضای بدن تیره تر می شوند.

 

کاربرد و عملکرد کرم های سفید کننده پوست چیست؟

کرم های سفید کننده پوست که در بین مردم به عنوان کرم های روشن کننده پوست نیز شناخته می شوند ، مواد آرایشی برخی از آنها پر از مواد شیمیایی است که در درجه اول برای کاهش تیرگی رنگ پوست و حتی با کاهش غلظت ملانین در آن کار می کنند. این باعث می شود پوست لطیف تر ، روشن تر و جوان تر به نظر برسد. گاهی اوقات از آنها به عنوان محصولات ضد پیری نیز استفاده می شود تا تغییر رنگ مربوط به سن را از بین ببرد. مواد آرایشی معمولی سفید کننده پوست به اشکال مختلف از جمله سفید کننده ها ، لوسیون ها ، کرم ها و غیره موجود است.
تیرگی پوست دست و پا

تیرگی پوست دست و پا

عوارض برخی از کرم ها برای سفید شدن دست و پا

 • تغییر رنگ بیش از حد پوست
 • به وجود آمدن نقاط تاریک
 • ایجاد لکه های سیاه
 • ایجاد لکه های پیری
 • نا همواری پوست

سفید کردن پوست به قرن 1500 در آسیا برمی گردد. امروزه ، حدود 40٪ از زنان در آسیا به طور منظم از محصولات سفید کننده پوست استفاده می کنند در حالی که بیش از نیمی از محصولات مراقبت از پوست که در هند فروخته می شود ، برای سفید شدن دست و پا میباشد.

ترکیب کرم های سفید کننده پوست برای سفید شدن دست و پا

از ترکیبات شیمیایی متعددی در محصولات به عنوان عوامل ضد ملانوژنیک یا سفید کننده پوست استفاده می شود. متداول ترین مواد موجود در این کرم ها شامل هیدروکینون ، ترتینوئین ، جیوه ، ترانکزامیک اسید ، کورتیکواستروئیدها ، اسید رتینوئیک ، اسیدهای هیدروکسی آلفا ، اسید کوجیک ، آربوتین ، گلوتاتیون و غیره است. در حالی که بسیاری از اینها به دلخواه بر روی پوست عمل می کنند ، در برخی نیز یافت شده که سمی باشد یا دارای مشخصات ایمنی مشکوک باشد. در ایالات متحده ، استفاده از هیدروکینون توسط FDA تنظیم می شود و هیچ سفید کننده پوست OTC نمی تواند بیش از 2٪ از آن را داشته باشد.

هیدروکینون ، ترتینوئین ، جیوه ، کورتیکواستروئیدها و … در محصولات آرایشی بهداشتی اروپا مجاز نیستند زیرا میتوانند عوارض جانبی شدیدی داشته باشند. با این حال ، اسید کوجیک ، اسیدهای هیدروکسی آلفا و غیره بسیار ایمن تر از اینها در نظر گرفته می شوند.

 

چرا باید از کرم برای سفید شدن دست و پا استفاده کرد؟

مطالعات و بررسی ها نشان داده است که کرم های سفید کننده اگر به طور منظم استفاده شوند ، می توانند تغییر رنگ پوست دست و پاهای ما را به طور موثر کاهش دهند. آنها با گذشت زمان رنگ پوست تیره را به سایه روشن تبدیل می کنند و برای سفید شدن دست و پا مناسب است . این روزها کرم های سفید کننده دست و پا بسیار محبوب شده و به راحتی در بازار موجود است. همچنین می توان آنها را در خانه با استفاده از برخی از ترکیبات گیاهی که در مقایسه با سایر محصولات آرایشی مناسب تر هستند ، تهیه کرد . از این رو ، کرم های سفید کننده برای روشن شدن و سفید شدن دست و پا مطمئناً انتخاب خوبی است اما کرم های خانگی برای سفید شدن دست و پا به مراتب بسیار بهتر از کرم های شرکتی میباشد.
ساخت کرم سفید کننده دست و پا

ساخت کرم سفید کننده دست و پا

چرا باید برای سفید شدن دست و پا از کرم خانگی استفاده کرد؟

اگرچه انواع مختلف کرم ها برای سفید شدن دست و پا در بازار موجود است ، اما همه آن مواد آرایشی تحت شیمیایی ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشد. از این رو ، هیچ چیز بهتر از یک راه حل خانگی نمی تواند باشد. در اینجا به چند دلیل شما باید یک کرم سفید کننده خانگی را به یکی از محصولات فروشگاهی ترجیح دهید :

1. مواد طبیعی و ایمن

اکثر کرم های سفید کننده مصنوعی حاوی چندین ترکیب شیمیایی آسیب رسان هستند (فقط تعداد کمی از آنها از ترکیبات ایمن مانند رتینول ، آربوتین و … تشکیل شده اند) ، اما کرم های سفید کننده خانگی از مواد گیاهی طبیعی ساخته شده اند که برای پوست ما مناسب و کاملاً ایمن نیز هستند.

2. بافت پوست را بهبود می بخشد

مالش مرتب یک کرم سفید کننده خریداری شده روی پوست یک عمل بسیار مضر است. با گذشت زمان می تواند عوارض جانبی جزئی تا شدیدی ایجاد کند. برعکس ، کرم های خانگی می توانند به مرور بافت پوست شما را بهبود بخشیده و آن را نرم و لطیف کند.
ترمیم بافت پوست دست و پا

ترمیم بافت پوست دست و پا

3. از بهداشت پوست مراقبت می کند

اگر برچسب های کرم های سفید کننده تجاری را به دقت بررسی کنید ، خواهید دید که اکثر آنها حاوی استروئیدهای با تجویز دارو ، هیدروکینون ، جیوه و غیره هستند و ممکن است حتی از مواد سمی بیشتری استفاده کنند بدون اینکه در مورد آنها چیزی درج شود. اما کرم های سفید کننده خانگی سرشار از مواد سازگار با پوست هستند که به طور کلی از پوست مراقبت می کنند تا پوست را از داخل سالم و از بیرون روشن شود.

4. بسیار مقرون به صرفه

کرم های سفید کننده تجاری بسیار گران هستند و حتی بعضی از آنها به راحتی در دسترس نیستند. از طرف دیگر ، مواد اولیه مورد استفاده در نسخه های خانگی به راحتی در دسترس و ارزان تر از آنها هستند.
ساخت کرم سفید کننده
در ادامه چند روش ساده برای سفید شدن پوست دست و پا معرفی میکنیم و پس از آن روش ساخت کرم های مفید و مغذی برای سفید شدن دست و پا را آموزش می دهیم
سفید شدن دست و پا

سفید شدن دست و پا

درمان های خانگی آسان برای سفید شدن دست و پا

لیمو برای سفید شدن دست و پا

لیمو برای سفید شدن دست و پا

1. لیمو

لیمو در هر خانه ای یافت می شود و می تواند بهترین روش برای روشن شدن قسمت های تیره بدن و سفید شدن دست و پا باشد ، به لطف این میوه که یک ماده سفید کننده طبیعی محسوب می شود. یک لیمو را فشار دهید و چند قطره از آن را روی پاها و دستان خود بمالید و بگذارید 15 دقیقه آب آن خشک شود و سپس آن را با آب معمولی بشویید. لیمو حاوی مواد روشن کننده است و می تواند بلافاصله پوست شما را روشن و سفید کند.
خواص شیر برای پوست دست و پا

خواص شیر برای پوست دست و پا

2. شیر

استفاده از شیر خام یکی از موثرترین درمان های خانگی برای سفید شدن دست و پا های تیره است که به داخل پوست نفوذ کرده و پوست را کاملاً تمیز میکند . یک پد پنبه ای را در شیر خام خیس کنید و آن را روی دست ها و پاهای خود بکشید. با این روش شیر آلودگی های پوست را جمع می کند. بگذارید 15 دقیقه بماند و بعد از آن با آب بشویید. این کار را مرتباً تکرار کنید تا به نتایج دلخواه برسید.
لیمو و لیمو و عسل برای سفید شدن دست و پالیمو و عسل برای سفید شدن دست و پاعسل برای سفید شدن دست و پا

لیمو و عسل برای سفید شدن دست و پا

3. ترکیب عسل و لیمو برای سفید شدن دست و پا

عسل یک ماده عالی برای روشن کنندگی پوست است و لیمو غنی از ویتامین C که به پاکسازی سلولهای مرده پوست کمک می کند. یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک قاشق چایخوری پودر شیر را خوب مخلوط کرده و روی دست و پاهای خود بمالید. بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس بشویید.
خواص گلاب برای پوست

خواص گلاب برای پوست

4. گلاب

گلاب پوست شما را عمیقا تمیز می کند. دو قاشق چایخوری گلیسیرین و دو قاشق چای خوری گلاب را مخلوط کنید. و با یک پد پنبه ای مخلوط را روی پوست بمالید و پس از 30 دقیقه آنرا شستشو دهید.
خواص ماست برای سفید کردن دست و پا

خواص ماست برای سفید کردن دست و پا

5. ماست

از آنجا که ماست حاوی اسید لاکتیک است ، می تواند یک ماده سفید کننده عالی برای سفید شدن دست و پا باشد و در روشن شدن پوست تیره کمک کند. کافی است یک قاشق چایخوری ماست را روی مناطق تیره پوست بمالید و اجازه دهید خشک شود. پس از خشک شدن ماست بعد از چند دقیقه آن را با آب بشویید.
سفید کردن پوست دست و پا

سفید کردن پوست دست و پا

6. ژل آلوئه ورا و روغن بادام برای سفید شدن دست و پا فوری

ژل آلوئه ورا و روغن بادام را مخلوط کرده و سپس آن را روی دست و پاهای خود بمالید. بگذارید یک شب بماند تا بهترین نتیجه را بگیرد. اگر نمی خواهید آن را یک شب بگذارید ، حداقل 40 دقیقه آن را نگه دارید و سپس با آب سرد بشویید.
خواص خیار و آب خیار برای پوست

خواص خیار و آب خیار برای پوست

7. خیار و آب خیار

آب خیار و آبلیمو را به نسبت مساوی مخلوط کرده و روی دست و پاهای خود ماساژ دهید.
خیار می تواند پوست را سبک کند و ویتامین A موجود در آن می تواند تولید ملانین پوست را کنترل کند.
بگذارید 15 دقیقه روی پوست بماند و سپس بشویید. تکرار این یک ماه به طور قابل توجهی پوست تیره شما را روشن می کند.
سفید شدن پوست دست و پا

سفید شدن پوست دست و پا

8. پرتقال

پرتقال سرشار از ویتامین C است ، که به عنوان یک ماده سفید کننده طبیعی عمل می کند و بیش از حد رنگدانه های پوست را درمان می کند ، از این رو آن را برای روشن شدن نواحی تیره بدن مناسب می کند. یک پرتقال را له کرده و آب آن را روی مناطق تیره بمالید. بگذارید آب آن پانزده دقیقه بماند و سپس آن را با آب معمولی بشویید و از دیدن نتایج شگفت زده خواهید شد.
سفید شدن پوست دست و پا

سفید شدن پوست دست و پا

9. گوجه فرنگی

گوجه فرنگی نتایج فوق العاده ای برای سفید شدن دست و پا می دهد. فقط یک برش گوجه فرنگی را روی دست ها و پاهایتان بمالید! و بگذارید حدود 20 دقیقه روی پوست بماند تا بهترین نتیجه را بگیرید.
گوجه فرنگی حاوی لیکوپن است ، یک آنتی اکسیدان است که از پوست در برابر آسیب های خورشید محافظت می کند. همچنین ، باعث می شود پوست حساسیت کمتری نسبت به اشعه ماورا بنفش داشته باشد که باعث تیرگی پوست می شود. آنها همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند که به عنوان روشن کننده پوست شناخته می شود.

 

جلوگیری از جوش زدن صورت و بدن
در بالا برخی از روش های خانگی بسیار آسان برای سفید کردن دست و پاهای تیره وجود دارد. این موارد به راحتی در آشپزخانه ما موجود است و جایگزین های خوبی برای کرم های گران قیمت موجود در بازار هستند.

 

در ادامه روش ساخت کرم برای سفید شدن دست و پا برای شما تهیه کرده ایم

ساخت کرم برای سفید شدن دست و پا

ساخت کرم برای سفید شدن دست و پا

دستور العمل DIY: کرم سفید کننده دست و پا

یک کرم سفید کننده دست و پا در منزل ساخته شده از بهترین محصولات طبیعی و عصاره های آن ، مطمئناً برای درمان پوست شما موثرتر و مفیدتر خواهد بود. در زیر مراحل تهیه کرم سفید کننده دست و پا در خانه را برای شما فراهم کرده ایم:

مواد مورد نیاز:

 • آرد
 • پودر زردچوبه
 • آب لیمو
 • خامه شیر

طرز تهیه : 

 1. مقداری آرد در یک کاسه بریزید و مقداری پودر زردچوبه (یا عصاره تازه زردچوبه) به آن اضافه کنید.
 2. آب یک لیموی تازه را بگیرید اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.
 3. حالا ، مقداری خامه شیر (که با جوشاندن شیر استخراج شده است ) درون کاسه بریزید و همه را با هم خوب مخلوط کنید تا صاف و خامه ای شود.
 4. مقدار زیادی کرم را روی دست ها و پاهای خود بمالید و به مدت چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید تا پوست بیشترین سود را در اولین استفاده ببرد.

کرم خانگی سفید کننده دست و پا را می توان برای استفاده منظم تا 7 روز در یخچال نگهداری کرد. اگر پوست شما به مواد سفید کننده حساسیت نشان داد ، از استفاده آب لیمو صرف نظر کنید زیرا باعث تحریک و خارش می شود.

 

ممنون میشیم با نظرات زیباتون به ما انرژی بدید 🙂
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --