تاریخ امروز :مهر 1, 1400

آموزش مهارت های زندگی به کودکان

آموزش و ضرورت آموزش مهارت های زندگی به کودکان

 

مهارت های زندگی در کنار پیشرفت قرار می گیرند و می توانند به فرزند شما در آینده کمک کنند.
مهمترین مهارت های زندگی فرزندتان را باید بدانید و سعی کنید آنها را در کارهای روزمره بیاورید.
در کتاب پیشگام خود با عنوان ” ذهن در ساخت ” هفت مهارت لازم را برای موفقیت در همه جنبه های زندگی از جمله مدرسه ، روابط و کار شرح می دهد. کودکان می توانند از ابتدای کودکی این مهارت ها را بیاموزند.

مهمترین آموزش مهارت های زندگی به کودکان برای یادگیری چیست؟

  • تمرکز و خودکنترلی
  • چشم انداز- نظر گرفتن
  • ارتباطات
  • ساخت ارتباطات
  • تفکر انتقادی
  • به چالش کشیدن
  • هدایت ، یادگیری
آموزش مهارت های زندگی به کودکان

آموزش مهارت های زندگی به کودکان

آموزش مهارت های زندگی به کودکان چیست؟

 

معلمان گاهی اوقات این مهارت ها را ” یادگیری برای فراگرفتن” توصیف می کنند ، که می تواند از طریق فعالیت های روزانه توسعه یابد.
در زیر ، هفت مهارت اساسی زندگی را بررسی می کنیم و راه های ساده ای برای پرورش آنها ارائه می دهیم.

فعالیت های مهارت های زندگی برای مشارکت در امور روزمره کودکان

 

آموزش مهارت های زندگی به کودکان

آموزش مهارت های زندگی به کودکان

1.تمرکز و کنترل

کودکان با برنامه ها ، عادت ها و روالهای روزمره پیشرفت می کنند ، که نه تنها احساس امنیت ایجاد می کند بلکه به کودکان کمک می کند تا خودکنترلی و تمرکز خود را یاد بگیرند . با فرزند خود در مورد آنچه که هر روز انتظار دارد صحبت کنید. خانه خود را طوری تنظیم کنید که کودک شما بداند کجا کفش ، کت و وسایل شخصی اش را قرار دهد. ما در یک دنیای پر از سر و صدا و پر از حواس پرتی زندگی می کنیم ، بنابراین فعالیت های آرام مانند خواندن کتاب ، لذت بردن از فعالیت های حسی یا تکمیل یک معما در کنار هم می تواند به کودک شما کمک کند و تمرکزش را افزایش دهد.

 

2.چشم انداز ، نظر گرفتن از دیگران

فکر کردن در مورد دیدگاه دیگران به طور طبیعی برای بیشتر کودکان صورت نمی گیرد ، اما می تواند توسعه یابد. درمورد احساسات و انگیزه های شخصیت های کتاب هایی که خوانده اید بحث کنید ، به عنوان مثال ، “نمی دانم چرا گربه و خوک به مرغ قرمز کوچک کمک نمی کند.!” در مورد اینکه دیگران چه احساسی دارند ، مشاهدات خود را انجام دهید ، به عنوان مثال ، “محمد واقعاً ناراحت بود که به کلاس نرسید. من نمی دانم چه کاری می توانیم انجام دهیم تا او را بهتر کند. 

 

آینده بینی و نظرگرفتن کودک

آینده بینی و نظرگرفتن کودک

3.ارتباطات

کودکان برای ساخت مهارتهای سالم اجتماعی – عاطفی از جمله توانایی درک و برقراری ارتباط با دیگران ، هر روز به تعامل شخصی با لمس بالا نیاز دارند . در حالی که سرعت پیشرفت این مهارت ها ممکن است متفاوت باشد ، کودکان باید یاد بگیرند که چگونه نشانه های اجتماعی را “بخوانند” و با دقت گوش دهند. آنها باید آنچه را که می خواهند ارتباط برقرار کنند و موثرترین راه برای به اشتراک گذاشتن آن را در نظر بگیرند. فقط صحبت با یک بزرگسال علاقه مند می تواند به ساختن این مهارت ها کمک کند. هر روز وقت خود را صرف گوش دادن و پاسخ دادن به فرزندتان بدون حواس پرتی کنید.
عوارض و درمان چاقی کودکان

4. ساخت ارتباط

گالینسکی می گوید ، یادگیری واقعی زمانی اتفاق می افتد که می توانیم بین چیزهای به ظاهر متفاوت ، پیوندها و الگوها را ببینیم. هرچه ارتباط بیشتری برقرار کنیم ، احساس و معنا و مفهوم بیشتری از جهان برقرار می کنیم. کودکان خردسال هنگام مرتب کردن وسایل اصلی خانگی مانند اسباب بازی و جوراب ، شروع به دیدن ارتباط ها و الگوهای می کنند . اعمال ساده مانند انتخاب لباس مناسب برای آب و هوا ، به آنها کمک می کند تا ارتباط برقرار کنند. به روابط انتزاعی تر در زندگی و یا در داستانهایی که می خوانید ، اشاره کنید ، به عنوان مثال ، “این کتاب هنگامی که صدف های دریایی را در ساحل پیدا کردیم رو به من یادآوری می کند.”

5.تفکر انتقادی

ما در دنیای پیچیده ای زندگی می کنیم که در آن بزرگسالان باید هر روز اطلاعات را تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری کنند. یكی از بهترین راهها برای ایجاد تفكر انتقادی ، بازی با ثبات و باز است. اطمینان حاصل کنید که فرزند شما هر روز وقت دارد به تنهایی یا با دوستان بازی کند. این نمایش ممکن است شامل بازی در نقش ها (تظاهر به آتش نشانی یا سوپر قهرمانان) ، ساختن سازه ها ، بازی کردن تخته های بازی یا بازی کردن در خارج از بازی های بدنی مانند برچسب یا مخفی کردن باشد. از طریق بازی ، فرضیه ها را تدوین می کنند ، ریسک می کنند ، ایده های خود را امتحان می کنند ، اشتباه می کنند و راه حل هایی را پیدا می کنند – همه عناصر اساسی در ساختن تفکر انتقادی است.

 

ریسک کردن کودک

ریسک کردن کودک

6.چالش ها

یكی از مهمترین صفاتی كه می توانیم در زندگی ایجاد كنیم ، انعطاف پذیری است – قادر به انجام چالش ها ، نداشتن تفکر از عدم موفقیت و تلاش برای ادامه دادن. کودکان یاد می گیرند وقتی محیطی با ساختار مناسب ایجاد می کنیم ، چالش هایی را انجام دهند – نه به اندازه محدود کننده ، بلکه به اندازه کافی برای احساس امنیت آنها. کودک خود را تشویق کنید که چیزهای جدید را امتحان کند و خطر منطقی مانند بالارفتن از درخت یا سوار دوچرخه . هنگامی که به نظر می رسد آماده هستند ، یک چالش جدید ارائه دهید ، به عنوان مثال ، “فکر می کنم آماده هستی که یاد بگیری بند کفشتو ببندی. بیا امتحان کنیم. ” بیشتر روی تلاش خود متمرکز شوید تا دستیابی ، به عنوان مثال ، “یادگیری بستن بند کفش بسیار سخت بود ، اما تو سعی کردی و تونستی. آفرین.”

7.هدایت ، یادگیری

کودکی که عاشق یادگیری است ، در بزرگسالی به ندرت در زندگی بی حوصله می شود. برای تشویق عشق به یادگیری ، سعی کنید تلویزیون را محدود کنید و موارد زیادی برای خواندن ، بازی و اکتشافات باز را ترغیب کنید . با مراجعه به کتابخانه در کنار هم ، نگه داشتن وسایل کاردستی ، تهیه بازی ها و اجازه برخی از خرابکاری ها در خانه ، کنجکاوی و اشتیاق را برای یادگیری در زندگی او ایجاد کنید .
با رعایت این نکات ساده ، می توانید به راحتی به فرزند خود در ساخت مهارت های اساسی کمک کنید.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --