تاریخ امروز :مهر 1, 1400

نحوه شستن بالش طبی ، پر ، الیاف و پنبه ای ، مموری فوم

نحوه شستشوی انواع بالش های پنبه ای ،کوسن ، مموری فوم

بعد از گذشت زمان بالش های شما در اثر  گرد و غبار در محیط خانه ،  عرق و چربی های که در موهایتان و صورتتان وجود دارد، باعث کثیف شدن و  زرد شدن بالشتتان می شود . که چندان صورت خوشایندی نخواهد داشت و ممکن است باعث بیماری های مختلفی ماننده بیماری های پوستی و یا بیماری قارچ در سرتان شود. بنابراین حتما باید مرتبا بالش را شستشو دهیم.
برای جلوگیری از بروز این اتفاقات و بیماری ها  ، باید نحوه شستشوی انواع بالش را بیاموزیم. برنامه ریزی کنید که بالش های خود را مرتباً در چه زمانی و چگونه  با دست و یا در ماشین لباسشویی شستشو دهید.
دو نحوه شستشوی بالش وجود دارد. شستشو با دست ، شستشو با ماشین لباسشوی.  اما شستشو در انواع بالش ها متفاوت است.

 

نحوه شستشوی بالش های پنبه ای و کوسن

 

روش و آموزش شستشوی بالش

روش و آموزش شستشوی بالش

1-  اگر بالش شما دارای رو بالشی است، به دلیل مواردی اضافی ماننده زیپ که در بعضی رو بالشی ها وجود دارد. باید  ابتدا بالش خود را از رو بالشی جدا کنید، و بعد جداگانه شروع به شستشوی بالش کنید.

 

2-  بالش های خود را می توانید درون ماشین لباسشویی شستشو دهید. جای نگران نیست شستشوی بالش در ماشین لباسشوی هیچ خطری ندارد به شرطی که به مواردی که گفته خواهد شد عمل کنید. در شستن بالش با ماشین لباسشوی حتما دو عدد بالش را باهم بشوید، زیرا در چرخشی که برای شستشو در ماشین لباسشوی وجود دارد باعث تعادل می شود.

 

3-  در مرحله بعدی شستشوی بالش مواد شوینده خود را اضافه کنید.  برای یک شستشوی معمولی بالش، یک فنجان از مواد شوینده معمولی خود اضافه کنید. اما اگر میخواهید بعد از شستشو بالشهای فوق العاده سفید داشته باشید، علاوه بر مواد شوینده موارد زیر را هم اضافه کنید: یک فنجان مواد شوینده ظرفشویی ، مقدار توصیه شده سفید کننده و یک فنجان بوراکس

 

4-   اکنون شستن بالش را شروع کنید. تنظیمات شستشو را روی ماشین لباسشوی خود تنظیم کنید، اگر ماشین لباس شوی شما دارای برنامه شستشوی حجیم است، حتما از این تنظیمات استفاده کنید  تا با آب داغ بشوید و جادوی خود را عملی کند.

 

5-  مرحله بعدی مرحله خشک کردن بالش است. بالش های شسته شده خود را در خشک کن قرار دهید. و تنظیمات خشک کن را تنظیم کنید. اگر بالش های شما پر است ، خشک کن خود را بر روی تنظیمات برنامه خشک کن  ( هوا )  ( کرک )  ( بدون گرما ) قرار دهید. همچنین برای بالش های مصنوعی هم ، خشک کن خود را روی برنامه خشک کن ( حرارت کم )  تنظیم کنید.

 

6- در نهایت اتمام شستشو،  بالش های خود را بررسی کنید.  هنگامی که خشک کن چرخه خود را به پایان رساند ، بالش ها را برداشته و آنها را برای رطوبت لمس و بررسی کنید.  برای بررسی رطوبت در مرکز ، بالش را بو کنید. اگر بالش های شما کاملاً خشک نشده است، روند خشک کردن را دوباره تکرار کنید.

 

نحوه شستن بالش طبی فوم مموری

شستشوی بالش طبی مموری فوم

شستشوی بالش طبی مموری فوم

 

1-  بالش های فوم مموری دارای یک پوشش محافظت کننده است. همانطور که گفته شد برای شستشوی بالش های مموری فوم، باید پوشش مخصوصی که برای بالش های فوم مموری ساخته شده اند را از بالش جدا کنیم. همچنین فقط میتوان پوشش محافظت کننده بالش را با ماشین لباسشویی شستشو داد.

 

2-  تشت و وانی را که میخواهید بالش مموری فوم را در آن بشوید را پر از آب  کنید. سپس مواد شوینده خود را اضافه کنید. برای هر بالش ، یک قاشق غذاخوری مایع لباسشوی را به آب اضافه کنید. آن را با دستان خود کمی بچرخانید تا با آب مخلوط شود و حباب شود.

 

3-  نوبت شستشوی بالش آغاز میشود. در نحوه شستن بالش های مموری فوم ابتدا بالش خود را درون آب قرار دهید و بالش را کمی در آب حرکت دهید تا مواد شوینده کاملا داخل بالش برود و کار خود را شروع کند. سپس کمی ماساژ داده و بالش را با دستان خود فشار دهید تا به بیرون زدگی و از بین بردن کثیفی ها و چربی ها کمک کند.

بهترین بالش

4-  مرحله بعدی در نحوه شستن بالش های فوم مموری مرحله آب کشیدن بالش است. بالش را با آب تازه آب بکشید. و در حال آب کشیدن بالش باید برسی کنید که لکه ها و کثیفی ها و یا مواد شوینده ای که در شستشو از آن استفاده کرده اید کاملا از بالش خارج شده باشد.

 

5-  مرحله بعدی خشک کردن بالش است. در خشک کردن بالش استفاده از گرمای زیاد باعث می شود موادی که برای ساختن بالش در آن استفاده شده است از بین برود و کیفیت و خصوصیات اولیه خود را از دست بدهد. همچنین خشک کردن بالش های فوم مموری در خشک کن هم توصیه نمی شود، زیرا چرخشی که برای خشک کردن بالش در خشک کن ایجاد می شود باعث از بین رفتن حالت اولیه بالش خواهد شد.  بنابراین میتوانید بالش شسته شده را روی یک حوله تمیز و سفید در یک جای خشک و در معرض آفتاب قرار دهید تا به آرامی و بدون از بین رفتن بالش خشک شود.
طرز شستشوی بالش طبی ، ساده ، پر ، مموری فوم

طرز شستشوی بالش طبی ، ساده ، پر ، مموری فوم

6-  در نهایت بالش را بررسی کنید. در ساختن بالش های مموری فوم از ماده ای که اسفنج نام دارد استفاده شده است، در نتیجه آب به سختی از اسنفج خارج می شود. بنابراین قبل از برگرداندن بالش برای استفاده حتما بررسی کنید و اطمینان داشته باشید که کاملاً بالش شما خشک شده باشد، در غیر این صورت شروع به رشد کپک می کند، و ایجاد بوی بد و از همه مهم تر باعث بیماری میشود.

 

نکته :

بالش ها باید دو یا سه بار در سال شسته شوند تا عرق ، چربی های موی سر  و گرد و غبار جمع نشود. وگرنه هم باعث زود تر از بین رفتن بالش هایتان میشود و از همه مهم تر باعث بیماری های جدی خواهد شد، و در آخر مجبور به تعویض آن خواهید شد.
اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: بالش مموری فوم ، بهترین کاربرد ها و ویژگی های یک بالش طبی | مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --