تاریخ امروز :مهر 1, 1400

شستشوی تشک تخت

آموزش شستشوی تشک تخت خواب

چگونه می توانیم تشک تمیزی داشته باشیم؟

 

وقتی صحبت از تشک است،بیشتر افراد ممکن است فکر کنند که فقط نیاز ب تغییر رویه تشک دارند و یا ممکن است تشک را بچرخانند،اما تشک یک سرمایه گذاری است، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که این دوام دارد،
یعنی یادگیری نحوه تمیز کردن و شستشوی تشک تخت تخواب ، تشک ها می توانند از لکه های گرد و غبار، پوست مرده، خاک و سایر مواد باقی مانده برخوردار شوند. به این معنی که آنها باید مرتبا تمیز شوند به خصوص اگر از آلرژی  رنج می برید و حیوانات خانگی دارید.
شستشوی تشک درخانه

شستشوی تشک درخانه

خبر خوب تمیز کردن و شستشوی تشک تخت خواب بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر میکنید، درادامه بخوانید قدم های ساده را که به شما کمک می کند تا تشک خود را تمیز و آماده برای یک خواب راحت و شیرین کنید.
آموزش و روش شستشوی انواع پتو

۱.وسایل خود را جمع کنید*

برای تمیز کردن درست و شستن تشک تخت خواب، لوازمی که نیاز دارید را آماده کنید؛
  • یک پاک کننده آنزیمی یا صابون
  • پودر لباسشویی
  • جوش شیرین
  • پارچه تمیز کردن
  • آب سرد
شستن تشک تخت خواب

شستن تشک تخت خواب

۲.تمام کالای خواب و ملافه ها را بشویید*

در هنگام شستشوی تشک تخت خواب ، ملافه، بالش،روکش تشک را برداشته و در ماشین لباسشویی قرار دهید، تا کاملا شسته شوند. شستن تمام ملافه ها در آب گرم به خلاص شدن از شر گرد وغبار کمک زیادی می کند.

۳. تشک را پاک کنید*

شستن تشک

شستن تشک

لوله جارو برقی را برداشته و از کل سطح تشک، از جمله طرفین آن را جارو بکشید، به درزها توجه به ویژه ایی داشته باشید به شکاف ها توجه کنید تا هر گونه گرد و غبار پنهان را پاک کند.

۴.لکه ها را با یک پاک کننده تمیز کنید*

برای شستشوی تشک تخت هرگز تشک خود را خیس نکنید ! و آب یا محلول تمیز کننده را مستقیما روی آن نمالید.به عنوان مثال: فوم حافظه حتی به هیچ وجه نباید مرطوب شود، به همین دلیل مهم است که با احتیاط و به این نکته عمل کنید. برای لکه های بیولوژیکی به پاک کننده های آنزیم دار نیاز است، تمیز کننده را روی یک پارچه تمیز اسپری کنید و سپس روی قسمت لکه بگذارید و یا بمالید، پس از آن می توانید پارچه را با آب سرد بشورید و دوباره این عمل را تکرار کنید تا لکه از بین برود.
نکته: هدف در اینجا استفاده از کمترین محصول و رطوبت است، این روش برای خون، عرق، استفراغ، ادرار و یا سایر لکه ها مرتبط ایده آل است.

۵.جوش شیرین را بر روی تمام سطح تشک بپاشید*

اگر نمی توانید تشک خود را در معرض نور آفتاب و هوای تازه قرار دهید، جوش شیرین بهترین روش است.
شستشوی تشک تختخواب

شستشوی تشک تختخواب

یک لایه جوش شیرین را روی کل قسمت تشک بپاشید و چند ساعت بگذارید بماند.جوش شیرین باعث اسید پاشی شده و هر گونه رطوبت و بوی باقی مانده را جذب می کند. هر چه طولانی تر بتوانید جوش شیرین را روی تشک بگذارید، بهتر عمل می کند.

۶.دوباره پاک کنید*

هنگامی که جوش شیرین جادوی خود را به کار گرفت، آن را کاملا پاک کنید.

۷.تشک را بشورید*

و حالا مراحل ۱ تا ۵ را مجدد تکرار کنید، تا هر دو طرف به همان انداره تازه و تمیز باشد.
نکته: البته باید در تمام فصل ها منظم شستشو شود، حالا چه تمیز باشد چه کثیف. متعارف این است که افراد هر سه ماه یکبار تشک خود را بچرخانند و هم بشورند.

۸. از تشک محافظت کنید*

اکنون که می دانید چگونه شستشوی تشک تخت را انجام دهید زمان آن است که از آن محافظت کنید. پس از خشک شدن کامل، تشک تازه خود را با یک محافظ تشک بپوشانید، که باعث می شود در آینده تمیز کردن آن آسان تر شود و در مقابل لکه ها و خاک ها و سایر موارد ناخوشایند محافظت شود و با یک شستشوی ساده محافظ تشک از شر لکه ها خلاص شوید.
نکته؛
جوش شیرین یک دفع کننده ارزان و طبیعی است.آن را به طور مساوی روی تشک بریزید، اما این همه چیز نیست! زیرا می توانید با استفاده از روغنهای اساسی القا شده  مانند: بابونه، چوب صندل، اسطوخودوس آزمایش کنید. کافی است چند قطره را به جوش شیرین اضافه کنید. 🙂

ممنون میشیم با نظرات زیباتون به ما انرژی بدید

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --