تاریخ امروز :آبان 2, 1400

چند نکته مهم مراقبت از تشک

چند نکته مهم مراقبت از تشک

Some important tips to take care of the mattress

چند مورد از نکات مهم که در مراقبت از تشک به شما کمک خواهد کرد

بخش اصلی سلامت شما تشک خواب شما است. تشک شما نیاز به کمی تعمیر و نگهداری دارد، تا از تجزیه اجزاء آن و از بین رفتن تشک جلوگیری شود. هنگامی که اجزاء تخت شکسته و تشک شما دچار آسیب می شود، ممکن است خواب شما مختل شود. اختلال در خواب منجر به بیخوابی و کمبود خواب شما می شود، که می تواند منجر به سردرد، مشکلات حافظه، تغییر در اخلاق و رفتار، افزایش وزن ، افسردگی و مشکلات بسیاری شود. با انجام چند نکته مهم مراقبت از تشک میتوانید این مشکلات را با راحل های ساده رفع کنید.

نظافت کردن تشک خود به طور مرتب

شناخت داشتن از چگونگه تمیز کردن تشک خود می تواند به کاهش گرد و غبار و ایجاد آلرژن ها به شما کمک کند. جارو کردن منظم تشک توسط جاروی مخصوص و یا با استفاده از دستمال دستی مخصوص یک بار در طول روز، یک روش آسان برای نظافت کردن تشک و مراقبت از تشک مورد استفاده قرار دهید.
روش و آموزش نظافت تشک

روش و آموزش نظافت تشک

استفاده از محافظ تشک برای مراقبت از تشک

یکی از بهترین راه ها برای مراقبت از تشک شما در شرایط مناسب، استفاده از محافظ تشک است. زیرا استفاده از محافظ باعث جلوگیری از تماس تشک با رطوبت میشود. شما همچنین باید استفاده از مواد شوینده یا پاک کننده های شیمیایی اجتناب کنید، زیرا ممکن است به پارچه و دوخته تشک آسیب برساند.
محافظ تشک

محافظ تشک

چرخاندن و سرو ته کردن مداوم تشک

همانطور که تشک ها با بهترین کیفیت و با لایه های مختلف برای اطمینان از بهترین پشتیبانی و راحتی برای خواب شما طراحی شده اند. در عوض تشک ها باید به سادگی چرخانده شوند.
ما توصیه می کنیم دو یا سه بار در طول ماه، بطور مداوم   هم چرخش  و هم سره ته کردن تشک خود را انجام دهید. زیرا این عمل هم باعث جلوگیری از تغییره حالت تشک میشود ، و هم استفاده از هر دوطرف تشک باعث میشود  که سایش و پاره شدن به طور مساوی تقسیم شود و در طول عمره تشک کمک بسیاری خواهد کرد.
 خرید محافظ تشک

بهترین مکان برای قرار دادن تشک و تخته خواب 

_  محلی که تخته خواب باید در آن جا قرار بگیرد، حتما باید مکانی باشد که تشک به هیچ عنوان در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد. زیرا نور خورشید باعث پوسیدگی بافت پارچه تشک میشود.
_  برای مراقبت از تشک قرار دادن تخته خواب در محل مناسب ضروری می باشد. محل مناسب برای قرار دادن تخته خواب محلی خشک و بدون نم و رطوبت می باشد. مانند: محلی که دیوار و یا زمین رطوبت نداشته باشد. و هوای تازه برای تنفس و سلامت ماندن تشک وجود داشته باشد.
محل قرارگرفتن تخت خواب

محل قرارگرفتن تخت خواب

_  از خم کردن تشک خود  جداً خودداری فرماید. زیرا خم کردن تشک در حال حمل و نقل باعث تغییر حالت تشک می شود.
_  کسانی که تخت خواب و تشک دو نفره دارند، و اختلاف وزن بالای 15 کیلو گرم را دارند. بهتر است در تخته خواب دونفره  دو تشک یک نفره را استفاده کنند.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --