تاریخ امروز :آبان 2, 1400

نژاد اسب ها Race horses

نژاد اسب ها

Race horses

تاریخچه اسب ها در ایران

بهترین نژاد اسب ها

بهترین نژاد اسب ها

ایران سرزمینی پهناور که از زمان های قدیم مهد پرورش اسب بوده و نژادهای گوناگونی از این گونه ی جانوری  که اسب نام دارد، وجود دارد.  ما در ایران ثروتی بی همتا که با سابقه‌ ای طولانی مدت که به طول تاریخ تمدن جهان به نام اسب بومی ایران داریم.
 خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد اسب های نژاد دار  گواهی بر جد تمامی اسب های اصیل و ممتاز امروزی بوده و با علم به اینکه ایران باستان محل پرورش بهترین اسب‌ های جهان بوده و با نگاهی به آثار تاریخی می ‌توان ایران را مهد پرورش اسب دانست.  در ایران نژادهای متنوعی از اسب  وجود دارد. نژادهای مختلف اسب ها حاصل آمیختگی اواع گوناگون اسب‌ها توسط  دخالت انسان بوده و یا به روش انتخاب طبیعی بوجود آمده اند. همچینین این عمل شاید باعث بوجود آمدن نژاد بهتری شود.
مارکوپولو هم در این باره می گوید: در جهان زیبا ترین و بهترین اسب‌ها در ایران وجود دارد. و با توجه به شهرت نژاد اسب ها در ایران بازرگانان خارجی آنها را برای فروش به هندوستان و کشور های دیگر آورده و به قیمت زیادی می‌ فروشند.
 آشنایی با قوی ترین حیوانات جهان

نژاد اسب های ایرانی خارجی

اسب خرز

اسب خزری با  داشتن اندامی کوچک و قدرتی که زیستگاه اصلی آن خطه شمال و جنگل های منطقه خزر (استانهای مازندران و گیلان) می باشد. اسب یا اسبچه خزر یک اسب مینیاتوری است که یک نژاد خاص ایران می‌باشد. چون این اسبچه ها در حوالی دریای خزر یافت شده، نام کاسپین یا اسبچه ی خزر به آنها داده شده اند.

اسب تالش

 نژاد اسب تالش اسبی استقامتی است، و در مسابقات از انها استفاده میکنند، و مسابقات آن ها اکثرا در مسیر های سرآشیبی انجام می گیرد. همچنین اکثر مردان تالش از این نزاد اسب برای کار نیز استفاده میکنند.

اسب سیستانی

  نژاد این اسب در سیستان و بلوچستان زیست و زندگی می کند، اما متاسفانه به دلیل بی توجهی به این گونه نژاد اسب خبرهایی به گوش می رسد که در حال انقراض هستند و امروزه تنها تعدادی از آن ها در مرز سیستان و بلوچستان زیست و زندگی می کنند.

اسب ترکمن

 اسب ترکمن یکی دیگر از نژادهای اسب ایرانی است، که در منطقه ی صحرای ترکمن زیست می کند. رنگ این نژاد اسب  خاکستری می باشد. و بدنی کشیده و لاغری دارد.  صادرات این اسب به خارج از کشور ممنوع اعلام شده است.

اسب عرب

 نژاد اسب‌های عرب اسب‌هایی خون‌گرم، باهوش، زیرک و حساس می‌باشند که این ویژگی‌ها باعث ارتباط قوی تر بین آن‌ها و سوارکارشان می‌شود اما همین ویژگی‌ها نیز می‌تواند سبب این شوند که عادت‌های بد را سریع تر از بسیاری از نژادهای دیگر یاد بگیرند.
نژاد اسب ترکمن

نژاد اسب ترکمن

اسب چهارگانه

 اسب چهارگانه، این نژاد آمریکایی مسلما محبوب ترین نژاد در ایالات متحده است، و انجمن آمریکایی اسب چهارگانه بزرگترین رکورد نژاد در جهان است.

اسب تنسی واکر

اسب تنسی واکر یک نژاد پرطرفدار است که در قرن 18 میلادی در جنوب ایالات متحده برای استفاده در مزارع و مسافرت های طولانی مورد استفاده قرار میگیرید.

اسب اندلس

اسب اندلس این نژاد اسپانیایی در شبه جزیره ایبرین واقع شده است. و برای اولین بار به عنوان یک نژاد در قرن 15 شناخته شد است. این به خاطر توانایی آن به عنوان یک اسب جنگی شناخته شده بود و توسط اشراف به شمار می رفت.

اسب Appaloosas

اسب Appaloosas که توسط قبیله بومی آمریکایی نی پریس در شمال غربی اقیانوس آرام توسعه یافته است، بیشتر با الگوی کت و شلوار رنگارنگ خود شناخته می شود.
اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: قوی ترین حیوانات جهان، درباره قدرتمند ترین حیوانات جهان بیشتر بدانید | مجله مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --