تاریخ امروز :آبان 2, 1400

7 فواید مهم نارگیل و آب نارگیل و خواص آن

آب نارگیل که به دلیل غلظت الکترولیتها ، منبع ویتامین ها و مواد معدنی شناخته شده است ،که خود آن و آبمیوه های آن کشور ها را در بر گرفته است. از سوپرمارکت ها گرفته تا ماشین های میوه فروش ، و می توانید این نوشیدنی گرمسیری نارگیل را تقریباً در هر کجا بخرید.
آب نارگیل از مایع شفاف داخل نارگیل های سبز ساخته می شود. این را نباید با شیر نارگیل که از آب و گوشت داخل یک نارگیل بالغ درست شده اشتباه گرفته شود. باید بدانید که بیش از %95 از آب درون یک نارگیل آب میباشد.
 انفجار محبوبیت نارگیل و آب نارگیل قرن هاست که در مناطق گرمسیری در سراسر دنیا استفاده میشود. در طب سنتی اعتقاد بر این است که آب نارگیل به هضم ، ادرار و حتی تولید مایع منی کمک می کند. همچنین از آن برای درمان و رفع مشکل کمبود آب بدن استفاده میشود و در سراسر مناطق استوایی از نارگیل و آب نارگیل به عنوان هدیه های تشریفاتی استفاده میگردد. اگرچه این یک درمان معجزه آسا نمی‌باشد ، اما فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد.

 

خواص آب نارگیل برای نوزادان

خواص آب نارگیل برای نوزادان

1. فواید آب نارگیل به عنوان نوشیدنی طبیعی ورزشی

الکترولیتهای طبیعی آب نارگیل باعث می شود تا نوشیدنی های ورزشی سنتی مانند Gatorade یک جامد باشد. ساخته شده بدون قند ، رنگ آمیزی مواد غذایی یا شیرین کننده های مصنوعی ، بسیاری از افراد به عنوان نوشیدنی با عملکرد طبیعی به آب نارگیل می رسند.
مطالعات نشان داده اند که آب نارگیل می تواند به خوبی کار یک نوشیدنی ورزشی سنتی را انجام دهد و  آب بدن شمارا نگه داشته و به تقویت مایعات پس از دویدن کمک کند. با این حال ، آب نارگیل سدیم کمتری دارد ، یعنی الکترولیت اصلی که با عرق از دست می دهید ، بیشتر نوشیدنی های ورزشی است. همچنین کربوهیدرات کمتری نسبت به بسیاری از نوشیدنی ها برای عملکرد استقامتی دارد. این بدان معناست که ممکن است انرژی کافی برای یک دوره طولانی از ورزش (بیشتر از 90 دقیقه) به شما ندهد ، اما به شما کمک می کند تا پس از آن دوباره زیادی تشنه نشوید.
در حالی که آب نارگیل به شما کمک نمی کند که بهتر از آب یا نوشیدنی های ورزشی سنتی بعد از ورزش مجددا هیدراتاسیون کنید ، یک مطالعه نشان داد که نوشیدن به اندازه کافی بدون ایجاد حالت تهوع و یا برای کسانی که معده ناراحت دارند آسان تر است . محققان همچنین توصیه می کنند از مصرف آب نارگیل با قندهای اضافی خودداری کنید زیرا از هیدراتاسیون مناسب جلوگیری می کنند و کالری های غیر ضروری را اضافه می کنند .

 

فواید آب نارگیل

فواید آب نارگیل

2. فواید آب نارگیل برای یک نوشیندی کم کالری

به گفته آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی ، فقط 45 کالری در یک فنجان آب نارگیل است و جایگزین خوبی برای نوشیدنی های کالری بالا مانند آب میوه میباشد . آب نارگیل نسبت به بیشتر آب میوه ها قند و کربوهیدرات کمتری دارد. همچنین دارای مواد معدنی و الکترولیت بیشتری مانند سدیم و پتاسیم است . با این حال ، برای نوشیدن هنوز هم نمی تواند با آب که کالری آن صفر است رقابت کند.

 

فواید نارگیل

فواید نارگیل

3. پتاسیم

آب نارگیل بیش از 10 برابر مقدار پتاسیم بیشتر از نوشیدنی های ورزشی دارد. یک لیوان  آب نارگیل به اندازه یک موز پتاسیم دارد . بیشتر آمریکایی ها توصیه های روزانه پتاسیم را کم نمی کنند. با 405 میلی گرم در هر فنجان ، پتاسیم موجود در آب نارگیل می تواند در رفع گرفتگی شما کمک کند .
پتاسیم به حفظ تعادل مایعات و الکترولیت ها در بدن ، به ویژه هنگام ورزش کمک می کند. از آنجا که پتاسیم بیشتری نسبت به سدیم در آب نارگیل وجود دارد ، پتاسیم ممکن است به متعادل کردن تأثیر سدیم بر فشار خون کمک کند و حتی ممکن است به کاهش آن کمک کند .

 

کلسیم آب نارگیل

کلسیم آب نارگیل

4- کلسیم و منیزیم

کلسیم برای استخوانها و دندانهای قوی بسیار مهم است. به عضلات منقبض شده و به درستی کار می کند. در حین ورزش ، عضلات روی استخوانهای شما کشیده می شوند و برای با بهبودی بدن ، استخوانهای شما برای تقویت و ترمیم از کلسیم استفاده می کنند.
منیزیم به انتقال کلسیم و پتاسیم در عضلات برای کمک به انقباض و آرامش کمک می کند. همچنین به تولید انرژی کمک می کند و از عملکرد اندام ها پشتیبانی می کند. تمرین سخت می تواند شما را در منیزیم کاهش یافته و مستعد گرفتگی ، عضلات بی قرار و اسپاسم کند.
در حالی که آب نارگیل حاوی کلسیم و منیزیم بیشتری نسبت به سایر نوشیدنی های ورزشی یا آب میوه است ، اما منبع غلیظی از مواد معدنی نیست. آب نارگیل حاوی کمتر از 5 درصد از مقدار توصیه شده کلسیم و منیزیم است.
فواید و مقدار نوشیدن آب در روز

5- آنتی اکسیدان ها

آب نارگیل شامل آنتی اکسیدان ها است که کمک به خنثی اکسیداتیو استرس و رادیکال های آزاد ایجاد شده توسط ورزش. برای به دست آوردن بالاترین سطح آنتی اکسیدان به دنبال آب نارگیل تازه باشید. طبق یک مطالعه جدید ، آب نارگیل پاستوریزه شده فرآوری شده و گرما دیده دارای آنتی اکسیدان های کمتری است .

 

خواص آب نارگیل

خواص آب نارگیل

6. اسیدهای آمینه

اسیدهای آمینه برای ترمیم بافت ها ضروری هستند و ساختمان پروتئین هستند. آب نارگیل نسبت به شیر گاو حاوی آلانین ، آرژنین ، سیستئین و سرین است. این یک منبع اصلی آرژنین ، یک اسید آمینه است که به بدن شما کمک می کند تا در برابر استرس پاسخ دهد (مانند استرس ناشی از یک تمرین سخت). آرژنین همچنین به سلامت قلب کمک می کند.

7. سیتوکینین ها

هورمون هایی که به گیاهان کمک می کنند ، به عنوان سیتوکینین ها نیز شناخته می شوند ، که در آب نارگیل نیز یافت می شوند. اعتقاد بر این است که این ترکیبات خاصیت ضد پیری و ضد سرطان دارند . با این حال ، تاکنون هیچ مطالعات بزرگی نشان نداده اند که آب نارگیل از سرطان جلوگیری کند .

 

فواید و مضرات آب نارگیل

فواید و مضرات آب نارگیل

8.فواید آب نارگیل و یک غذای کامل

نکته آخر این است که آب نارگیل می تواند یک روش عالی برای تجدید آب پس از یک تمرین سخت و عرق آور باشد. آب نارگیل را برای یک نوشیدنی ورزشی استفاده کنید اما از آبمیوه های نارگیلی که پر از شکر و قند و رنگ هستند پرهیز کنید.
اگر سعی در کاهش وزن دارید ، بهتر است به جای آب از آب نارگیل استفاده کنید. آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی نیز توصیه میکند آب نارگیل استفاده کنید اگر شما بیش از حد عرق نمی کنید، از آب نارگیل بجای آب مصرف کنید بهتر از آب عمل می کند.
برای به دست آوردن بیشترین آنتی اکسیدان ها و طعم واقعی نارگیل ، آب نارگیل تازه و فراوری نشده در مناطق گرمسیر را جستجو کنید.
اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: یبوست ، علت و عوارض همراه با 20 روش درمان قطعی و سریع خانگی | مجله کالازم

  2. پینگ‌بک: پاکسازی ریه ، 7 روش درمان مناسب عفونت و راه های تقویت ریه | مجله کالازم

  3. پینگ‌بک: فواید جینسینگ از استرس کمتر گرفته تا عملکرد بهتر مغز و سلامت بدن | کالازم

  4. پینگ‌بک: آب و آب میوه برای نوزاد و یا کودک مفید است؟ میزان نوشیدن آب آنها | مجله مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --