تاریخ امروز :آبان 2, 1400

مناسبترین لوستر آشپزخانه و بهترین مدلهای آن

لوستر آشپزخانه

انتخاب لوستر مناسب برای آشپزخانه

 

لوسترهای مناسب برای آشپزخانه در انواع مدلها و رنگ و سبک های مختلف تولید و وارد بازار میشوند که با دیدن آنها شگفت زده می شوید. نورپردازی قسمت مهمی از دکوراسیون آشپزخانه مدرن و زیبا است. با ایجاد نور مناسب ، آشپزخانه خود را راحت تر ، جذاب و زیباتر خواهید کرد.
در این مقاله به شما می آموزیم که بهترین لوستر برای آشپزخانه شما چه لوستری میباشد و شمارا در انتخاب لوستر مناسب جدید و مدرن شمارا کمک میکنیم باما همراه باشید 🙂
چگونه لوستر را مطابق با سبک آشپزخانه انتخاب کنیم؟ ،

آنچه را که باید هنگام انتخاب لوستر آشپزخانه در نظر بگیرید.

انواع لوستر ها

 1. لوسترهای معلق: این یک یا چند لامپ سقفی است که به یک سیم ، زنجیر یا رشته متصل شده است. نسخه سنتی آشپزخانه – یک لامپ با آباژور ، آن را معمولا روی میز آویزان می کنند و به عنوان یک قاعده برای آشپزخانه کوچک یک منبع نور کافی است. لوسترهای آویز سقفی می توانند از شیشه ، پلاستیک ، پارچه و حتی کاغذ ساخته شوند. انواع مختلف فرم ها و قالب های سبک ، این نوع لوسترها را تقریباً جهانی کرده است.
لوستر آشپزخانه

لوستر آشپزخانه

 1. لوسترهای سقفی ایده آل برای یک آشپزخانه کوچک با سقف کوتاه. میتوان از لوستر ها با حبابی های شفاف و یا مات استفاده کرد که گزینه های معمولی سفید و رنگی وجود دارد. شکل و مدل های لوستر آشپزخانه ، به طور معمول ، مستطیلی ، هندسی (دایره ، مربع) است ، اما برخی تغییرات اصلی در طرح نیز وجود دارد: طرح هایی شبیه تاج ، درخت ، گل یا شکلی پیچیده تر.
لوستر جدید آشپزخانه

لوستر جدید آشپزخانه

 1. یک نوع جداگانه از لوسترها – کلاسیک. این نوع لوسترها لوکس به نظر می رسند ، آنها با طراحی پیچیده و ظرافت موجود این لوستر هارا از دیگر لوستر ها متمایز میکند.

انواع مختلف لوستر آشپزخانه

 • کلاسیک – چنین لوسترهایی ظریف ، خاص و زیبا هستند ، محبوبیت آنها طی این سالها از بین نرفته و فرمی مناسب برای آشپزخانه ها دارد و نور مناسب و کافی را برای محیط آشپزخانه تامین میکند. شما می توانید از لوسترهای کلاسیک آشپزخانه استفاده کنید اما توجه داشته باشید که از نوع ارزان و کیفیت پایین خریداری نکنید زیرا عمر کمی داشته و از کیفیت مناسبی برخوردار نمی باشند. چنانچه میخواهید نور کمتری در آشپزخانه داشته باشید میتوانید لوستری با عناصر شیشه ای دارای زنجیرهای آویز خریداری کنید که طرح یک لامپ با شمع را داشته باشد.
لوستر آشپزخانه کوچک

لوستر آشپزخانه کوچک

 • لوستر های جدید مدرن – این نوع لوستر جهانی میباشد که برای دو نوع آشپزخانه به سبک دکوراسیون مینیمالیستی یا دکوراسیون کلاسیک مناسب است ، یا برای یک کلبه شیک دنج یا یک فضای داخلی زیبا به سبک اسکاندیناوی . لامپ های سقفی آرت نو ، برخی از رنگ ها و اشکال ساده مناسب هستند.
لوستر آشپزخانه

لوستر آشپزخانه

لوستر های طرح شمعی و شمعدان – این نوع لوستر های اغلب از جنس و مواد پلاستیک و شیشه ساخته می شوند ، اگرچه مواد مناسب برای این نوع لوستر ها کریستال می باشد. این مدلهای شیک لوستر در آشپزخانه های سبک مدرن و سبک چوبی و کلاسیک مناسب است.
این نوع لوستر ها همانطور که در عکس مشاهده میکنید از سقف آویز میشوند. آنها به رنگ های سرد و به اشکال دقیق و هندسی گرافیکی تزئین شده اند. در مورد مواد به طور معمول از فلز ، پلاستیک و شیشه ساخته و تولید می شوند.
مراحل ساخت شیشه
لوستر استیل و فلزی جدید آشپزخانه – این نوع لوستر آشپزخانه از طراحی زیبا و خاصی برخوردار است که میتوان با شاخه ها ، گل ها ، برگ ها نیز آنهارا تزئین کرد. این نوع لوستر ها بیشتر از فلز استیل تولید میشوند ، اما برخی از چوب نیز ساخته می شوند و ممکن است در تولید آنها از شیشه و پلاستیک نیز استفاده شود. این نوع لوستر ها برای آشپزخانه هایی با دکوراسیون مدرن فلزی بسیار مناسب هستند درضمن تمیز کردن آنها بسیار ساده و راحت میباشد 🙂
لوستر آشپزخانه جدید

لوستر آشپزخانه جدید

 • لوستر های سنتی ایرانی و خارجی – این لوسترهای مجلل از شیشه ایجاد می شوند ، آنها با نقاشی توسط تکه های شیشه با طرح کاشی ساخته و تولید میشوند که با (قطعات شیشه ای رنگی) تزئین شده اند. این نوع مدلهای لوستر هماهنگ با فضای داخلی آشپزخانه به سبک کلاسیک میباشند و مناسب این نوع آشپزخانه ها هستند.
لوستر شیشه ای رنگی

لوستر شیشه ای رنگی

 • لوستر های خاص طرح چراغ های انباری یا خیابانی – برای تولید و ساخت این نوع لوستر های آشپزخانه از لامپ های خیابانی تقلید می کنند ، اجرا و تولید آنها یک سبک خاص و بسیار ساده میباشد ، گاهی اوقات برای آشپز خانه هایی با انواع دکوراسیون این نوع لوستر بسیار زیبا ، ساده ، خاص و مناسب میباشد. این یک انتخاب عالی برای یک آشپزخانه با سبک دکوراسیون اسکاندیناوی است. درحال حاظر از این نوع لوستر ها بیشتر برای کافه ها و رستوران ها استفاده میکنند.
لوستر ارزان و خاص آشپزخانه

لوستر ارزان و خاص آشپزخانه

موارد مهم خرید لوستر برای آشپزخانه

 • هنگام انتخاب لوستر ، به خاطر داشته باشید که هرچه بیشتر لوستر آویز باشد ، از آلیاژ قطعات و لوازم جانبی بهتری ساخته شده است. اما در زمان خرید لوستر کم آویز باید توجه داشته باشید که کیفیت آن هم از بیرون و هم از داخل خوب باشد. زیرا اگر لوستر آویزان باشد تولید کننده نمی تواند از مواد ارزان و یا پلاستیکی استفاده کند. اما برای لوستر هایی که ارتفاع کمی دارند اکثرا از مواد پلاستیکی و یا ارزان استفاده میکنند که کیفیت مناسبی ندارند اما چنانچه تصمیم بر خرید لوستر با ارتفاع کم داشتید حتما به جنس آن توجه کنید.
 • لوستر آشپزخانه حتما نباید مارک دار یا برند باشد ، بنابراین از مدل های شیشه ای یا پلاستیکی نیز میتوان استفاده کرد.
 • در لوستر های چوبی باید در قسمت لامپ ها از فلز یا روکش استفاده و پوشش داده شده باشد.
 • در زمان خرید لوستر آشپزخانه اولویت را برای لوسترهایی قرار دهید که می توان در معرض آب و صابون قرار داد که در شستشو راحتتر باشید زیرا بخاطر روغن های مورد استفاده در آشپزی لوستر ها سریعا چرب و کثیف میشوند. در زمان خرید لامپ نیز توجه داشته باشید که آنها بدون آسیب دیدن تمیز شوند.
 • لوستر های کاغذی برای آشپزخانه خریداری نکنید. زیرا چنین لوسترهایی معمولاً بسیار بزرگ هستند (به طوری که کاغذ در فاصله کافی از لامپ قرار بگیرد) ، که برای هیچ آشپزخانه ای مناسب نیست. یک عیب دیگر: این نوع لوستر ها نور پراکنده می دهند – که این گزینه مناسبی برای آشپزخانه نیست ، اگرچه زیبا به نظر می رسند.
 • مدل های شاخه دار اغلب باید از گرد و غبار پاک شوند: در خم ها ، پیچ ها و اتصالات آنها ، گرد و غبار به طور مداوم تجمع می یابد.
 • لامپ های سقفی ساده ساخته شده از شیشه یا پلاستیک با شکل هندسی برای آشپزخانه مناسب هستند: زیرا مراقبت و تمیز کردن آنها آسان است.
اشتراک‌گذاری

یک پینگ

 1. پینگ‌بک: لوستر اتاق ، نورپردازی و لوستر مناسب انواع اتاق + عکس و مدلها | مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --