تاریخ امروز :آبان 2, 1400

معایب کفش سنگین برای ورزش و یا پیاده روی چیست؟

معایب کفش سنگین برای ورزش و یا پیاده روی چیست؟

 

کفش سنگین محصولی است که اکثر متخصصان آن را برای پیاده روی تناسب اندام توصیه نمی کنند . اینها کفش هایی هستند که مخصوص اضافه کردن قیمت به کف کفش طراحی شده اند!  بازاریابان ادعا می کنند که کفش های سنگین به شما این امکان را می دهد کالری بیشتری در هر پیاده روی بسوزانید و ماهیچه های خود را بهتر از راه رفتن با کفش های سبک انجام دهید.

 

معایب کفش سنگین

معایب کفش سنگین

اگر روزانه 30 دقیقه یا بیشتر از تمرینات پیاده روی لذت می برید ، همانطور که توسط پزشکان توصیه می شود ، این کفش نسبت به نکات مثبت دارای نکات منفی بیشتری است . این نظرات متخصصان فیزیوتراپی ، کینزیوتراپیست ، پزشک فیزیوتراپی ، پزشک ارتوپدی و چند مربی پیاده روی بودند. هیچکدام از آنها کفش های سنگین را توصیه نکرده و نمی کنند.

 

کفش سبک بهتره یا سنگین

کفش سبک بهتره یا سنگین

بهترین راهنمای خرید کفش چرم
پزشک های ارتوپدی می گویند: هیچ گونه نظریه علمی برای حمایت استفاده از کفش های سنگین وجود ندارد ، و دلیل های زیادی بر این باور وجود دارد که می تواند اثرات مضر بر روی مفاصل از کفش هایی که دارای وزن بسیار زیادی هستند باشد.
متخصص ارگونومیک : استفاده از کفش های سنگین را مورد بررسی قرار داد. آنها می گویند اگرچه در تمرینات مخصوص تمرین قدرتی مانند وزنه های مچ پا مورد استفاده قرار می گیرند ، اما در صورت استفاده برای پیاده روی یا دویدن خطر فشار را افزایش می دهند.
کفش سبک بهتره یا سنگین

کفش سبک بهتره یا سنگین

معایب کفش سنگین و دلیل های مهم برای نخریدن

دلایل منطقی معایب کفش سنگین و استفاده نکردن آن برای پیاده روی آرام و یا دویدن

معایب کفش سنگین – پاها و سنگین کردن پا : بدن انسان به گونه ای طراحی نشده است که وزنی روی پاها و یا مچ پا باشد . وزن اضافه شده به آن مناطق می تواند باعث ایجاد فشار در مفاصل بالای آنها شود. این فیزیک ساده میباشد که وزن اضافه شده به انتهای آونگ باعث می شود بیشتر از وزنی که در نزدیکی مرکز جرم اضافه می شوند تأثیر بیشتری بگذارد. مفاصل شما باید با هر قدم با آن از استرس سنگینی پا مقابله کند. اگرچه برخی از فشارها برای ایجاد عضله و سوزاندن کالری بیشتر در حرکت اندام مفید است اما می تواند به آسیب ها و فشار مکرر بی انجامد. این خطر ممکن است برای یک جوان سالم که هنگام ورزش کردن از وزنه یا کفش وزن دار استفاده می کند برای مدت زمانی محدود باشد. اما پوشیدن کفش سنگین در تمام طول روز یا پیاده روی طولانی می تواند مشکلات بزرگی را به وجود آورد.
شما فقط مقدار کمی کالری بیشتر را با کفش های سنگین می سوزانید : اگر بدن شما مجبور به افزایش وزن بیشتر است ، باید با هر مرحله انرژی بیشتری را بسوزاند. اما تفاوت بسیار کم است و فقط با کمی بیشتر قدم زدن ، به راحتی قابل دستیابی است .
روش های بهتری برای سوزاندن بیشتر کالری وجود دارد: اگر می خواهید در همین مدت کالری بیشتری بسوزانید می توانید پیاده روی تناسب اندام را با هزینه کمتر از هزینه کفش های سنگین و یا وزنه دار خریداری کنید. اینها 15 تا 30 درصد کالری بیشتری می سوزانند در حالی که فشار در باسن ، زانوها و مچ پا را کاهش می دهند. اگر شما با رسیدن به همان هدف سوزاندن کالری بیشتر در هر مرحله ، نمی خواهید فشار را کاهش داده و به میزان پیاده روی بیفزایید؟

 

معایب کفش سنگین

معایب کفش سنگین

دویدن و یا پیاده روی سریع در کفش های سنگین کار دشواری است :  بطور مثال اگر تنها روزی 30 دقیقه برای تمرین پیاده روی خود دارید ، مجبور هستید که با پوشیدن کفش های سنگین کندتر شوید. در نتیجه شما مسافت کمتری می روید و کالری کمتری می سوزانید. سرعت پیاده روی می تواند با پوشیدن کفش های سبک کالری اضافی را که نمی سوزانید را جبران کند .

 

بسیاری از انواع کفش های سنگین انعطاف پذیر نیستند : کفش های سنگین احساس راحتی بسیار بالایی دارند اما فقط قبل از اینکه بخواهید با آنها راه بروید. کفش های پیاده روی باید در هنگام خم شدن کف پا انعطاف پذیر باشند . اگر کفی کفش را در حالت عادی نمیتوانید کج و صاف کنید ، آنها برای پیاده روی مناسب نیستند. این موضوع برای هر کفشی میباشد، کفش های سفت و سخت برای پیاده روی مناسب نیستند. برخی از کفش های سنگین ممکن است به صورت انعطاف پذیر طراحی شوند. اما قبل از تصمیم به خرید حتماً آنها را تست کنید.
تحقیقات برای حمایت از ادعاها استفاده نکردن از کفش سنگین لازم است : در 10 سال گذشته در مجله های تحقیق پزشکی در مورد استفاده از کفش پیاده روی سنگین بررسی و منتشر نشده است. با این حال ، یک مطالعه خاطرنشان کرد: چکمه های کار سنگین می توانند فشار جسمی و خطرات فشار بر مفاصل را افزایش دهد.
فواید و خوبی های کفش سبک

فواید و خوبی های کفش سبک

اگر هدف شما سوزاندن کالری بیشتر با پیاده روی است ، می توانید با پوشیدن کفش های ورزشی انعطاف پذیر و استفاده از یک روش مناسب راه رفتن مسافت طولانی و سریع تر این کار را انجام دهید. اگر یک دوست ، فروشنده و یا مربی ورزشکار استفاده از کفش های سنگین را پیشنهاد می کند ، بخواهید  که چه تحقیقاتی را انجام داده اند که بدون افزایش خطرات ، مزایایی را ارائه می دهد.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --