تاریخ امروز :آبان 2, 1400

لوازم ضروری کوهنوردی Essential accessories in climbing

لوازم ضروری کوهنوردی

Essential accessories in climbing

برای شروع در خرید تجهیزات کوهنوردی خود، باید تفاوت بین دو نوع کوهنوردی در اکثر امکانات اصلی و داخلی را بدانیم.
در ورزش رشته کوهنوردی سه نوع کوهنوردی وجود دارد، که لوازم ضروری در کوهنوردی در آن فرق دارند. در ساده ترین مسیر صعود، کوهنوردان در امتداد مسیر پیاده روی به بالای یک کوه خاص حرکت می کنند. مسیرهای پیاده روی عموما بسیار تند نیستند و کوه ها نسبتا کوچک هستند.
سنگ نوردی در دامنه های سنگین و کوه های بزرگتر رخ می دهد. کوهنوردان معمولا باید با کمک دست ها و پاهایشان صعود کنند، و از تجهیزات خاصی استفاده کنند، که ممکن است شامل چکمه های ضخیم لاستیکی و یا سایر کفش های ویژه، طناب و سنبله های فولادی شناخته شده است.
کوهنوردی به طور کلی فقط در کوه های بسیار بالایی و کوه های یخبندان رخ می دهد. که صعود در قله آنها بالاتر از خط ساحلی است. تجهیزات مورد استفاده در کوهنوردی یخ  شامل یخچال یخی و شمعهای بوت میباشند که به عنوان کشش شناخته میشوند که در یخ و برف سخت استفاده بسیاری میشوند.

 

لوازم ضروری کوهنوردی

 

طناب کوهنوردی

طناب کوهنوردی

طناب

چه نوع طناب شما را در ماجراجویی کوهنوردی همراه می کند. بسیار بستگی به سبک شخصی و ترجیحات شما دارد. سه نوع طناب کوهنوردی در دسترس وجود دارد، ( طناب تک ، نیمه ، دوقلو ) طناب های تک می توانند برای بالا رفتن دیوارها و مسیرهای صعود سنتی استفاده شوند. آنها از ضخامت 8.9 تا 11 میلی متر قطر دارند و بین 50 تا 70 متر طول دارند.
کفش مخصوص کوهنوردی

کفش مخصوص کوهنوردی

کفش

کفش کوهنوردی هنگام کوهنوردی بسیار ضروری است. و یکی از اولین لوازم ضروری در کوهنوردی می باشد که باید خریداری کنید. کفش های مخصوص کوهنوردی از پاهای شما محافظت می کنند، و کف های لاستیکی آن اصطکاک کافی برای نگه داشتن شما در سنگ های ناهموار فراهم می کند. انواع کفشهای کوهنوردی وجود دارد که بسته به مکانی است که شما صعود میکنید، سپس مشخص کنید که کدام کفش برای کوهنوردی شما بهترین است.

راهنمای خرید کفش مناسب

کلاه مخصوص کوه نوردی

کلاه مخصوص کوه نوردی

کلاه کوهنوردی

متاسفانه اغلب کوه نوردان بدون کلاه کوهنوردی صعود میکنند.برای ایمنی بودن در کوهنوردی کلاه کوهنوردی ضروری است. زیرا ممکن است سنگ های از ارتفاعات کوه جدا شوند و به سره کوهنورد اسابت کند.  کلاه کوهنوردی بسیار گران نیست و در بسیاری از طرح ها و اندازه های مختلف و متنوع آمده شده اند.
دستگاه belay کوه نوردی

دستگاه belay کوه نوردی

دستگاه Belay

یکی از مهم ترین لوازم ضروری در کوهنوردی دستگاه Belay میباشد. برای محافظت از شریک کوهنوردی خود، شما باید از یک دستگاه Belay استفاده کنید. این دستگاه طناب کوهنوردی را با اصطکاک مکانیکی ترمز می کند، تا در صورت افتادن کوهنورد ترمز کنند. و باعث جلوگیری از سقوط کوهنورد می شود. دستگاه های Belay اتوماتیک برای خنثی سازی بسیار مناسب هستند.
بیسیم کوه نوردی

بیسیم کوه نوردی

وسایل ارتباطی 

در هنگام کوهنوردی داشتن یک تلفن همراه ضروری می باشد. اما ممکن است در بعضی از جاهای از کوه خارج از پوشش شبکه و آنتن دهی تلفن همرا باشد. برای اطمینان بیسیم و وسیله ارتباطی رادیویی را با خود همراه ببرید، تا هنگام نبودن آنتن تلفن همراه بتوانید با وسیله بیسیم هنگام بروز حادثه و یا دیگر افرادی از اعضای گروه که از دید شما خارج شده اند را پیدا کنید.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --