تاریخ امروز :آبان 2, 1400

قوی ترین و قدرتمندترین حیوانات جهان را بشناسید

قوی ترین حیوانات جهان

 

The strongest animals in the world

در حالی که به کلمه ( قوی ترین حیوانات جهان The strongest animals in the world )اشاره می کنیم، معمولا چه چیزی به ذهن شما می رسد ؟ به طور معمول بیشتر ما به حیوانات اندازه قابل توجهی عظیم فکر می کنیم. می دانیم که اندازه بزرگ معمولا با قدرت زیادی همراه است. اما حقیقت چنین است که قدرت یک حیوان به وسیله توانایی آن برای جابجایی اشیا نسبت به وزن خود تعیین می شود. به عبارت دیگر ما می توانیم یک حیوان را در نظر داشته باشیم که به لحاظ توانایی بالابردن آن بسیار قوی است. به عبارت دیگر حیواناتی هستند که ممکن است با وجود جسته ای کوچک و وزن کم شان دارای قدرت باور نکردنی باشند. و حشراتی هستند که می توانند وزن بدن خود را چندین بار افزایش دهند.
حیوانات مختلف دارای قدرت های مختلفی هستند. شما در برخی از حیواناتی که سوابق شگفت انگیزی دارند، شگفت زده خواهید شد. در اینجا برخی از حقایق جالب سرگرم کننده را در چند مورد ذکر می کنیم.

قوی ترین حیوانات جهان

The strongest animals in the world

گوریل قوی ترین حیوان جهان

گوریل قوی ترین حیوان جهان

1-  گوریل عضو بزرگ قوی ترین حیوانات جهان

گوریل قویترین نماینده اولیه است. رشد گوریل می تواند تا دو متر در ارتفاع و وزن شان تا 250 کیلوگرم باشد. گوریل عضلانی می تواند 10 بار وزن خود را افزایش دهد. گوریل حتی می تواند نبرد با ببر را هم نیز ببرد.  به این دلیل گوریل یکی از قوی ترین حوانات جهان نام برده می شود. گوریل ها دارای انگشتان قدرتمندی هستند زیرا هنگام پیاده روی آنها بیشتر روی انگشتانشان متکی هستند.
فیل قدرتمندترین حیوان جهان

فیل قدرتمندترین حیوان جهان

2-  فیل 

فیل ها بزرگترین پستانداران محسوب می شوند. و یکی از قوی ترین حیوانات جهان شناخته شده اند، که در حال حاظر هنوز زندگی می کنند، فیل آفریقایی بزرگترین گونه در خوانواده فیل ها است که کمی بزرگتر و سنگین تر از فیل آسیایی می باشد. فیلهای آفریقایی می توانند تا 7 تن وزن داشته باشند و می توانند بیش از 4 متر ارتفاع  داشته باشند.  همچنین آنها می توانند بیشتر از وزن خودشان را بلند کنند.
خرس گریزلی قوی ترین و وحشی ترین حیوان جهان

خرس گریزلی قوی ترین و وحشی ترین حیوان جهان

3-  خرس گریزلی

خرس گریزلی بزرگترین انواع خرس ها می باشد.  خرس گریزلی می تواند به ارتفاع چهار متر برسد و می تواند تا 700 کیلوگرم وزن داشته باشد. این نوع خرس می تواند بیش از 500 کیلوگرم وزن خود را افزایش دهد. و این بدان معنی است که وزن آن تقریبا برابر با وزن بدنش است. این قدرت برای انسان ها بسیار خطرناک است. چنین خرس می تواند ماشین را با پنجه هایش باز کند.
قوی ترین گاو

قوی ترین گاو

4-  گاو 

 این حیوان بزرگ  جزو قوی ترین حیوان اهلی جهان شناخته  شده است. احتمالا  برای شما هم سؤال پیش بیاید؟ که چرا آنها در فهرست قوی ترین حیوانات جهان هستند. آنها در حالی که جوان هستند قدرت کششی بالایی دارند ، در مقایسه با یک گاو که یک گاو بالغ نر است. اکسرا دارای مقدار زیادی از قدرت است و دلیل اصلی آنها برای فعالیت های کشاورزی مانند شخم زدن و کشیدن چرخها استفاده می شود. آنها می توانند تا 2000 کیلوگرم را بکشند.
عقاب قوی ترین و سریعترین حیوان جهان

عقاب قوی ترین و سریعترین حیوان جهان

5-  عقاب

عقاب تنها پرنده در لیست قوی ترین حیوانات جهان است، و یکی از قوی ترین آن ها به شمار می آید زیرا توانایی شگفت انگیز آن در زندگی شکار آن است،زیرا شکار سنگین آن حدود چهار برابر وزن خود می باشد. آنها همچنین حیوانات بزرگ مانند:  روباه، گربه های وحشی و همچنین تقریبا همه ای حیوانات را شکار می کنند. آنها همچنین در ارتفاع زیاد پرواز می کنند و برای دوره های طولانی با استفاده از جریان های باد حرکت می کنند.
مار اناکنودا ترسناکترین حیوان جهان

مار اناکنودا ترسناکترین حیوان جهان

6-  مار آناکوندا

مار آناکوندا دارای وزن 250 کیلوگرمی است، و قادر به فشرده کردن چیزی با نیروی باور نکردنی کاملا مرگ بار است. این مار عظیم جسته دارای چهار گونه مختلف است. مار آناکوندا سبز یکی از بزرگترین گونه های دیگر است. آنها را میتوان در جنگل های بارانی  آمازون پیدا کرد. و معمولا در باتلاق ها و جریان های آهسته زندگی می کنند.
ببر وحشی ترین و قوی ترین حیوان جهان و دنیا

ببر وحشی ترین و قوی ترین حیوان جهان و دنیا

7-  ببر

در دسته ای قوی ترین حیوانات جهان The strongest animals in the world ببرها قویترین و بزرگترین عضو خانواده گربه سانان هستند. آنها در مکان های ماننده: بوته ها، جنگل های بارانی و زمین های علفی در سراسر آسیای جنوب شرقی ساکن هستند.  15 گونه شناخته شده ببر در جهان وجود دارد. ببر سیبری بزرگترین خانواده ببرها می باشد. یک ببر بزرگسال سیبری می تواند    2 متر 30 سانت طول داشته باشد، و تا 306 کیلوگرم وزن داشته باشد.
ببرها دارای فک های قدرتمندی هستند. و جمعا 30 دندان دارند. دندان های بالایی ببرها به طول 10 سانتی متر می رسند،و برای خرد کردن گوشت طراحی شده اند. ببرها شکارچیان ترسناک هستند و می توانند تا دو برابر وزن بدن خود را حمل کنند. ببرها با ایستادن در پاهای عقب خود، جنگجویان قدرتمندی می شوند. با توجه به اندازه و قدرت، آنها حتی می توانند شیرها را هم شکست دهند.
قوی ترین حیوانات جهان

قوی ترین حیوانات جهان

8-  کورکودیل

کروکودیل همچنین به عنوان قوی ترین حیوانات جهان محسوب می شود. انواع مختلفی از گزارش های تحقیقاتی وجود دارد که به وضوح نشان می دهد این واقعیت است که یک کورکودیل و یا تمساح می تواند یک کوسه سفید زیبا را بدون هیچ گونه مشکلی بکشد. آنها نیز به عنوان قدیمی ترین حیوانات جهان شناخته شده اند، و حدود یک میلیون سال است که بر روی کره زمین زندگی میکنند و هنوز منقرض نشده اند.
کوسه خطرناکترین حیوانات جهان

کوسه خطرناکترین حیوانات جهان

9-  کوسه

کوسه به عنوان قوی ترین و بزرگترین شکارچی  در دریا شناخته شده و در دسته ای قوی ترین حیوانات جهان قرار گرفته است.
قوی ترین حیوانات جهان

قوی ترین حیوانات جهان

10-  سوسک نرگس

سوسک نرگس می تواند وزن خود را تا 850 بار افزایش دهد. برای قرار دادن این دیدگاه، اگر انسان دارای قدرت سوسک نهنگ باشد، می تواند یک شی 65 تن را بلند کند. اگر فیل قدرتی قدرت سوسن را دارا بود، قادر به حمل 850 فیل در پشت خواهد بود.

11-  مورچه برنج

مورچه برنج:  در حال حاضر ما با بخش کوچکی از موجودات کوچک حرکت می کنیم که 50 تا 1000 بار وزن خود را از دست می دهند . اولین مورچه مورچه برنج است، که می تواند اجسام را تا 50 بار سنگین تر از خود حمل کند، و همچنین حتی بیشتر جالب تر آن است که این عمل فقط با استفاده از فک هایش انجام می شود. مورچه برنج ها دارای فک های فوق العاده قدرتمندی هستند. اگر ما قدرت فک های مورچه برنج را داشتیم، می توانستیم  کامیون ها را با دندان هایمان بکشیم.

با بهترین نژاد اسب ها آشنا شوید

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: ۱۹ حقیقت جالب و شگفت انگیز در مورد جهان که باید بدانید | کالازم

  2. پینگ‌بک: نژاد اسب ها، درباره نژاد اسب های ایرانی و خارجی بیشتر بدانید | مجله اینترنتی مجله کالازم

  3. پینگ‌بک: چند مورد از بهترین مناطق گردشگری ایران و جهان + عکس و توضیحات | مجله مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --