تاریخ امروز :آبان 2, 1400

چند نکته طلایی شروع عادت غذایی درست در کودکان و ترک عادت های بد

نحوه شروع عادات غذایی کودکان به طور صحیح

عادت های غذایی درست کودک

سه و چهار انتخاب سالم را در وعده های غذایی پیشنهاد دهید. اطمینان حاصل کنید که حداقل یکی از گزینه ها چیزی است که کودک دوست دارد از آن بخورد.
تهیه روزانه دو تا سه وعده غذایی. اگر کودکان در هنگام وعده های غذایی زیاد غذا نخورند ، یک غذای سالم برای میان وعده انتخاب خواهند کرد.
عادات غذایی درست در کودکان

عادات غذایی درست در کودکان

بگذارید بچه ها “غرق غذا شوند”. کودکان دوست دارند با غذای خود بازی کنند. افزودنی های سالم مانند سس سالاد کم چرب ، سس کچاپ ، ماست باعث لذت بخشیدن به غذا می شوند. کودکان می توانند سبزیجات ، میوه ها و حتی گوشت را آب کنند!
یک غذای جدید را به روش “قدیمی” ارائه دهید. اگر می خواهید بچه ها چیزهای جدیدی مانند ماهی را امتحان کنند ، اولین بار آنرا با کباب کردن به آنها پیشنهاد دهید ، بنابراین به نظر می رسد چیزی آشنا باشد (مانند جوجه کباب )

 

عوارض چاقی کودکان و درمان آن
غذا را با خلاقیت سرو کنید. مثلا صورتی از برش های گیاهی درست کنید (برش های خیار برای چشم ها ، هویج خرد شده برای مو ، بینی گوجه فرنگی یا گیلاس ، یک برش فلفل قرمز برای لبخند 🙂 . وقتی بچه ها از آن لذت می برند ، مایل هستند که چیز جدید را امتحان کنند.
عادت بد غذایی کودکان

عادت بد غذایی کودکان

اگر کودک شما نمی خواهند غذای جدیدی را در دهان خود بگذارد ، از آن بخواهید که تکه ای از آن را لیس بزند. هرچه مسخره به نظر می رسد ، اما حتی لیس زدن یک غذای جدید راهی برای معرفی طعم است. ممکن است قبل از اینکه کودک آن را بچشد ، باید بیش از 10 بار یک ماده غذایی جدید را به آنها معرفی کنید.
به دنبال راه هایی برای فرهنگ سازی و احترام به فرهنگ خانواده باشید. غذا روشی مهم است که کودکان فرهنگهای خود را تجربه می کند. در مورد دستور العمل هایی که اغلب در خانه تهیه می کنید با والدین صحبت کنید ، و در صورت بروز این مسئله ، روش هایی را که ممکن است آنها را تطبیق دهید تا از سلامت بیشتری برخوردار شوند ، صحبت کنید.

رفع عادات غذایی بد کودکان

کودکان را مجبور به غذا خوردن نکنید. حقیقت این است که مجبور کردن بچه ها به غذا خوردن معمولاً باعث می شود کودک کمتر غذا بخورد. اجبار همچنین به کودکان می آموزد که به دیگران اعتماد کنند تا به آنها بگویند چه مقدار غذا بخورند و چه احساسی دارند. این کمکی به عادات غذایی بد کودکان نمیکند و به عادات غذایی سالم منجر نمی شود.
عادت های بد غذایی کودکان

عادت های بد غذایی کودکان

وقتی نوبت به غذا خوردن می رسد ، شما و کودک هرکدام وظایف خود را برای انجام دادن دارید. وظیفه شما این است که به هر کودک گزینه های غذایی سالم و وعده های غذایی دلپذیر و میان وعده ارائه دهید. این وظیفه کودک است که تصمیم بگیرد کدام یک از این غذاهای سالم را بخورد و چه مقدار غذا بخورد. این روش به کودکان کمک می کند تا یاد بگیرند که به بدن خود گوش دهند و از غذاهای سالم استفاده کنند.
نقشه چیدن یا معامله با کودکان. مثلا اگر سوپ رو بخوری  ، پاستیل می گیری! استراتژی هایی مانند اینها در طولانی مدت کار نمی کند. کودکانی که یاد می گیرند در مورد غذا خوردن سریع معامله کنند ، یاد می گیرند که معامله کنند و برای انجام کارهای دیگر پاداش بخواهند – مثلا برای کارهای شخصی. به زودی آنها هیچ کاری نمی کنند مگر اینکه پاداش برای آن وجود داشته باشد!
عادت های بد غذایی کودکان

عادت های بد غذایی کودکان

غذا خوردن با تلویزیون. درست است که کودکان اغلب وقتی در مقابل تلویزیون برای صرف وعده های غذایی قرار می گیرند بیشتر غذا می خورند. با این حال ، این امر به این دلیل است که آنها به آنچه در تلویزیون است توجه زیادی می کنند ، به گرسنگی یا سیر بودن توجه نمی کنند. یکی از مهمترین عادتهای غذایی سالم برای یادگیری کودکان این است که به نشانه های بدن خود توجه کنند و فقط تا زمانی که سیر شوند بخورند. همچنین ، وعده های غذایی ، فرصت های مهم برای صحبت و ارتباط با کودکان است. اگر همه در حال تماشای تلویزیون هستند ، فرصتی برای پیوند دادن به این روش وجود نخواهد داشت.
اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: آموزش و دلایل ، کودک یک ساله ام غذا کم می‌خورد و یا اصلا نمی خورد | مجله کالازم

  2. پینگ‌بک: علت و عوارض ، برای درمان سریع چاقی کودکان چه کنیم | مجله مجله کالازم

  3. پینگ‌بک: یبوست نوزاد ، 5 روش درمان و پیشگیری از یبوست نوزاد و کودک | مجله اینترنتی مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --