تاریخ امروز :شهریور 30, 1400

بهترین مارک و برند پتو

بهترین مارک و برندهای پتو

راهنمایی کامل از خرید پتو تا شستشو و نگهداری از آنها

پتو ها قسمت مهمی از تخت خواب خانه یا حتی مبلمان راحتی میباشند ، آنها علاوه بر اضافه کردن رنگ و زیبایی جایی دنج و گرم برای شما میسازد ، آنها همچنین از لحاظ نوع استفاده متنوع هستند! مثلا میتوانید در یک صبح سرد با یک لیوان قهوه داغ از کتاب خواندن یا چک کردن شبکه های اجتماعی لذت ببردید 🙂
همه چیز درباره انواع برند پتو

همه چیز درباره انواع برند پتو

افراد اغلب در زمان خرید پتو بیشتر به ارزان بودن فکر میکنند، البته در زمان خرید پتو فقط به نرمی و زیبایی یا ارزانی پتو فکر نکنید. معیار های کاملی وجود دارد که باید در زمان انتخواب پتو متناسب خود در نظر بگیرید!
هیچ جا پتویی مناسب با هر نوع استفاده ای وجود ندارد، اما میتوانید برای هر نوع استفاده پتوی مناسب با آن را انتخواب نمائید.
شاید برای شما سوالاتی پیش بیاید که پتو چه مارکی خوبه یا بهترین برند یا مارک پتو ایرانی یا خارجی چیه!
ما شمارا راهنمایی میکنیم که بهترین مارک پتو را خریداری نمائید تا مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید و رضایت کامل داشته باشید.
پتو ها در اندازه های مختلفی عرضه می شوند، بطور مثال میخواهید بر روی تخت پهن کنید اما ابعاد آن بزرگتر یا کوچک است یا خیلی از قسمت های پتو از لبه تخت آویز است. بنابراین شما باید ابعاد مورد نیاز خودرا بدانید و یا قبل از بیرون رفتن و خرید پتو ابعاد تخت خواب خودرا بگیرید که پس از خرید کوچک و یا بزرگتر نباشد.
علاوه براین بسته به شرکت تولید کننده پتوها با اسم های مختلف که شامل ابعاد مخلف نیز هستن تولید و عرضه میشوند.
که شما میتوانید بسته با نیاز خود آنرا خریداری کنید.

نوع الیاف پتو

برخی از افراد به دنبال پتویی با بافت صاف و یک دست نازک میباشند، درحال که برخی دیگر به دنبال پتویی سنگین با گرمای بالا و کرکی میباشند. که شما باید بسته به نیاز خود حتی در این مورد پتوی خودرا انتخواب نمائید.

پتوی پنبه ای

پتوی های پنبه ای از نظر وزن متوسط هستند و از این رو برای استفاده حتی در تابستان مناسب هستند آنها محبوب ترین گذینه برای استفاده روزمره هستن زیرا حتی پس از شستشو مکرر به خوبی مانده و تغییر آنچنانی نمیکنن و حتی باعث کاهش آلرژی microclimate میشود.

پتوی پشمی

میتوانید از پتو های پشمی هم در تابستان و هم در زمستان استفاده کنید، پتوهای پشمی محکم و ضخیم درعین حال تنفس پذیر که شمارا در طول ماه های سرد و گرم رضایت شمارا نگهمیدارد. با این حال پتوهای پشمی سبک نیز موجود است که مناسب برای تابستان و پاییز هستن و با عث نمیشود بیش از حد گرم شوید.

مصنوعی

بسیاری از الیاف مصنوعی مانند پلی استر و یا الیاف مصنوعی دیگر در ساخت پتو استفاده میشوند( حتی توسط بهترین تولید کننده های برند پتو)، این الیاف به دلیل اینکه زیاد تنفس پذیر نیستند فوق العاده گرم هستند که برای روز های زمستانی خیلی سرد بسیار گرم هستن!

نکته مهم شستشوی پتو

برای بهترین روش شستشوی پتو به نکات زیر توجه داشته باشید
طرز شستن انواع برند و مارک پتو

طرز شستن انواع برند و مارک پتو

شما نمیتوانید برخی از پتو هارا با ماشین لباس شویی بشویید و باید از طریق دست آنها را شستشو دهید، بعضی از پتو ها قابلیت شستشو با ماشین لباس شویی را دارند.
برای شستشوی پتو های پشمی و سنگین وزن خود به هیچ عنوان از (ماشین لباسشویی استفاده نکنید)، زیرا میتواند آسیب جدی به ماشین لباسشویی شما وارد کند.
به دستور عمل شستشوی پتو حتما توجه کنید، آب را در دمای توصیه شده نگهدارید چنانچه به طور صحیح  دستور عمل هارا رعایت نکنید امکان آسیب زدن به پتو را دارید حتی اگر بهترین مارک پتو را خریداری کرده باشید!
از پودر های آنزیم دار تا حد امکان کمتر استفاده کنید تا در هربار شستشو به رنگ پتو آسیب وارد نکرده باشید.
طرز شستن انواع برند و مارک پتو

طرز شستن انواع برند و مارک پتو

بعضی از پتوهای سبک که با ماشین شسته میشوند پس از شستشو و عبور از خشک کن شروع به ریختن میکنند. شما میتوانید چنین پتوهایی را هم با دست بشویید تا طول عمر آنها افزایش یابد.

معرفی بهترین مارک و برند کارخانه پتو ایرانی و خارجی

پتوی لاله

 

پتوی نیکو بافت

 

پتوی گلبافت

 

 این برند های نام برده از برند پتو های قدیمی و شناخته شده میباشند که هرنوع پتو با در نظرگرفتن نیاز مشتری تولید کرده و سالیان زیادی است که وارد بازار میشوند.
این محتوا بروز رسانی میشود
بهترین مارک و برند روتختی چیست؟
اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: آموزش، روش شستشوی انواع پتو در منزل با دست و یا لباسشویی | مجله مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --