تاریخ امروز :آبان 2, 1400

آیا نوزادان و کودکان به ویروس کرونا مبتلا میشوند؟

آیا نوزادان و کودکان به ویروس کرونا مبتلا میشوند؟

نکات پیشگیری و علائم آن چیست؟ باما باشید
در همه خبرگذاری ها در رابطه با ویروس جدید یعنی coronavirus (کرونا ویروس) ویا COVID-19 درحال بحث و نمایش آماری که روزانه افزایش پیدا میکند صحبت میشود ، مادران و پدران نگران می توانند با انجام یکسری جزئیات کوچک و مناسب احساس بهتری داشته باشند.
طبق آخرین خبر ها شمار مبتلایان کودکان و نوزادان به کرونا بسیار کم و محدود بوده است.
گفته می شود ، در حال حاضر هیچ واکسنی وجود ندارد ، بنابراین والدین باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا فرزندان از ابتلا به آن در امان بمانند.
آکادمی اطفال کودکان (AAB) و متخصص کودکان در مرکز کودکان نکات عملی مهمی دارد.

چگونه از نوزادان و کودکان در برابر ویروس کرونا (Coronavirus) ویا Covid-19 محافظت کنید

هنگامی که ویروس با چشم ، بینی ، دهان یا ریه ها تماس می پیدامی‌کند ، کودکان در معرض COVID-19 قرار می گیرند. این حالت معمولاً زمانی اتفاق می افتد که فرد آلوده ای در آن نزدیکی سرفه یا عطسه کند ، که قطرات تنفسی را در هوا و روی صورت کودک یا سطوح اطراف مانند میز ، غذا یا دست آزاد کند.
یکی از بهترین راه برای جلوگیری ابتلا کودکان و نوزادان به COVID-19 دوری از قرار گرفتن در کنار اشخاصی است که نمیشناسید و یا ( مدام سرفه و یا عطسه میکنند) میباشد و سعی کنید کودک و نوزاد را به هیچ وجه خارج از خانه نبرید و خود نیز موارد اولیه را رعایت کنید.

 

نوزاد و کودکان کرونا میگیرند

نوزاد و کودکان کرونا میگیرند

از ورود به شلوغی ها جدا خودداری کنید . در صورت امکان بچه ها را از مناطق شلوغ دور نگه دارید.
از افراد بیمار دوری کنید . کودکان را حداقل 6 متر از هر کسی که مبتلا به سرفه یا تب باشد ، از جمله اعضای خانواده ، دور نگه دارید.

شستن دست و پیشگیری از کرونا ویروس برای کودکان

نحوه شستن دستها.به والدین توصیه می‌شود که به بچه ها یاد دهند حداقل 20 ثانیه دستها را به طور مرتب و با صابون و آب گرم بشویند. او می گوید: “آنها می توانند با شمارش 1 تا 20 که مدت زمان 20 ثانیه طول می کشد ، را انجام دهند.
شستشو دست کودک

شستشو دست کودک

رفع بی خوابی نوزاد و کودک

زمان های مهم شستشو دست ها

کودکان باید بعد از حمام ، عطسه ، سرفه یا مالش بینی خود ، قبل از خوردن غذا (حتی میان وعده) و بلافاصله بعد از ورود به خانه از فضای بیرون ، دست خود را بشویند.
اگر کودک شما از شستن دست های خود امتناع کرد ویا در هنگام درخواست این کار ناراحت شد ،پاداش های کوچکی مانند برچسب به آنها بدهید این کار ممکن است کمک کند که هر بار که دستان خود را شستشو می دهند خوشحال شوندیا از آنها بخاطر انجام این کار هنگام شستن دستها تعریف کنید. ” همچنین وقتی والدین با شستن مکرر دست خود ، خودرا مثال میزنند ، کمک زیادی میکند که کودک نیز دستان خودرا مکرر شستشو دهد.

سایر نکات پیشگیری از کروناویروس برای خانواده ها

با احتیاط سرفه و عطسه کنید! ، همه افراد خانواده را تشویق کنید که جلوی سرفه و عطسه را با دست و یا دستمال کاغذی بگیرند و بعد از هر بار که این اتفاق می افتد ، دست خود را سریعا بشویند. ( اگر از دستمال کاغذی استفاده شد سریعا آن را دفع و دستان را شستشو دهید)
پیشگیری کرونا نوزاد و کودک

پیشگیری کرونا نوزاد و کودک

دستها را از صورت خود دور نگه دارید. والدین باید به کودکان یادآوری کنند که تا حد ممکن از تماس با چهره خود جلوگیری کنند. اگر بچه ها بتوانند با اسباب بازی هاییبازی کنند که دست آنها را مشغول نگه دارد ، می تواند کمک کند ، اما والدین باید مرتباً آن اسباب بازی ها را شستشو دهند.
محیط را تمیز نگه دارید. اسباب بازی ها و سطحی را که کودک شما مرتباً لمس می کند ، بویژه هنگام مسافرت یا در نزدیکی شخصی که مریض است ، بشویید. سطوح داخل خانه را تمیز کرده و تمیز کننده ها را در کابینت هایی که برای دستیابی کودکان سخت باشد یا دارای قفل ضد کودک است قرار دهید . ( تمیز کاری و ضد عفونی کردن گذینه اول پیشگیری میباشد.)
اضطراب و استرس . صحبت کردن با خانواده می تواند به شناسایی ترسهای خاص و روشن شدن واقعیت کمک کند. تا حد امکان اضطراب و استرس خود و خانواده را کنترل و کم کنید.
کودکان هنگام مبتلا شدن به COVID-19 به شما نگاه خواهند کرد. اگر احساس آرامش و آمادگی کنید ، احتمالاً آنها نیز به همین ترتیب احساس خواهند کرد.
تشخیص بیماری ویروسی یا باکتری در کودکان

کودکانی که امکان مبتلاشدن آنها بالا است

آسم: کودکان مبتلا به آسم ممکن است علائم شدیدتری از COVID-19 یا هر بیماری تنفسی دیگری از جمله آنفولانزا داشته باشند. تاکنون هیچ نشانه ای مبنی بر وجود بیشتر كودكان مبتلا به آسم به كرونا ویروس وجود ندارد ، اما از آنها با دقت مراقبت كنید و در صورت بروز علائم ، با پزشك كودك تماس بگیرید تا در مورد مراحل بعدی بحث كند و در صورت لزوم ارزیابی مناسب را ترتیب دهد.
دیابت: کنترل قند خون مهم است. انتظار نمی رود كودكان مبتلا به دیابت كه به خوبی اداره می شوند امکان ابتلا به COVID-19 را داشته باشند. اما دیابت کنترل نشده می تواند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کند ، بنابراین والدین و پزشکان باید این علائم و نشانه هایی را که ممکن است نیاز به ارزیابی داشته باشد با دقت مراقب این کودکان قرار دهند.

بچه ها و خانواده ها می توانند خطر ابتلا به ویروس کرونا را باهم کاهش دهند

ویروس کرونا در کودکان

ویروس کرونا در کودکان

اگرچه هنوز چیزهای زیادی در مورد coronavirus جدید قابل فهم نیست ، اما به نظر می رسد COVID-19 فقط از عواقب رعایت نکردن بهداشت بزرگسالان و کودکان است ، که خبر دلگرم کننده است، با این وجود ، باید از بروز عفونت در کودکان جلوگیری کرد و از شیوع ویروس جلوگیری کرد. خانواده ها با فرزندان می توانند با هم همکاری کنند تا خطر را کاهش دهند.

آیا علائم COVID-19 در کودکان نسبت به بزرگسالان متفاوت است؟

علائم COVID-19 در کودکان و بزرگسالان مشابه است. با این حال ، کودکان مبتلا به COVID-19 معمولاً با علائم خفیف همراه هستند. كودكانی که آنقدر بیمار باشند كه به علت COVID-19 باید به بیمارستان بروند ، کم است. علائم گزارش شده در کودکان شامل تب ، سرفه ، گلودرد ، مشکل در تنفس و اسهال است. هنوز مشخص نیست که آیا کودکانی که بیماری دارند ، در مقایسه با کودکان سالم در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید هستند. هنوز دانشمندان در بررسی هستند که آیا COVID-19 روی کودکان چه تأثیری می گذارد.

 

نشانه هایی که کودک مبتلا به COVID-19 به مراقبت فوری پزشکی نیاز دارد چیست؟

علائم هشدار اضطراری شامل موارد زیر است:
  • تنگی نفس
  • نتوانستن در خوردن مایعات
  • خستگی زیاد یا عدم توانایی بیدار شدن
  • خشک شدن لب
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --