تاریخ امروز :آبان 2, 1400

آموزش شستن روتختی

بهترین روش شستشن انواع جنسهای روتختی

 

شاید از دیگران شنیده اید یا برایتان اتفاق افتاده است که بعد از شستن ملافه یا روتختی رنگ آن تغییر کند و یا جنس آن با روتختی که یک ساعت پیش در ماشین لباسشویی انداختید شباهتی ندارد و دیگر قابل استفاده نمی باشد.
بهتر است قبل شستشو ملافه یا روتختی اطلاعات کافی به دست بیاورید تا که بتوانید روتختی خود را مثل روز اول نگه دارید و از آسیب دیدگی پارچه و الیاف نیز جلوگیری می شود.   ما به شما روش شستشو انواع جنسهای روتختی را آموزش می دهیم تا بتوانید از آسیب زدگی جلوگیری کنید و به خوبی استفاده کنید؛
طرز و روش شستن روتختی

طرز و روش شستن روتختی

نحوه شستشو روتختی کتان:
روتختی های کتان به علت دوام بالا و شستشو آسان و طرح های متنوع بیشتر استفاده می شود و یکی از بهترین روش برای شستشو روتختی کتان در منزل استفاده از دمای۴۰درجه ودر دور خشک کن پایین لباسشویی است.
توجه؛ استفاده از سفید کننده می تواند رنگ روتختی کتان را ببرد و باعث به وجود آمدن لک و تحت تاثیر گرفتن جنس روتختی شود.
نحوه شستشو روتختی پلی استر:
پلی استر جز الیاف مصنوعی است و ماده اولیه آن از مواد شیمیایی تشکیل شده است،برای شستشوی این نوع روتختی ماشین لباسشویی را با آب گرم و شوینده های معمولی آماده کنید و برای این که جلوگیری کنید از الکتریسته ساکن بهتر است در مرحله آبکشی از مایع نرم کننده لباس استفاده شود.
روش شستشوی روتختی پلی استر

روش شستشوی روتختی پلی استر

نحوه شستشو روتختی پنبه ایی:
این نوع روتختی ها بسیار لطیف و ضدحساسیت هستند ولی در شستشو این نوع روتختی نیاز ب دقت بالایی است و برای این که حالت خود را از دست ندهند بهتر است جداگانه و با آب سرد و در دور پایین خشک کن شستشو داده شوند.
نکته؛مواد شوینده های خیلی قوی و یا بی کیفیت و استفاده از ماشین لباسشویی با دور بالا می تواند به رو تختی صدمه بزند و عمر آن را کوتاه کند، این نوع روتختی ها خیلی سریع چروک می شوند، بهتر است تا قبل چروک شدن روتختی در مرحله آبکشی از نرم کننده ها استفاده کنید.
نحوه شستشو روتختی ساتن:
این نوع روتختی جنس نرم و حساس و خوش رنگی دارد، امروزه دو نوع پارچه ساتن در بازار وجود دارد، بهتر است قبل از شستن نوع ساتن را مشخص کنید، برای این منظور ب تگ تولید کننده در پایین روتختی دقت کنید اگر ساتن شما از پلی استر و نایلون تشکبل شده است می توانید به راحتی از ماشین لباسشویی با دمای ۳۰ درجه ودر دور پایین خشک کن ماشین لباسشویی شست و استفاده کنید.حالا اگر روتختی ساتن شما از استات یا ابریشم تشکیل شده دیگر نباید با ماشین لباسشویی شسته شود بلکه باید به صورت دستی شستشو شود و مطمئن باشید که مواد شوینده شما مخصوص پارچه های ظریف باشد. 
نحوه شستشوی انواع پتو
نحوه شستشو روتختی توری یا دانتل:
یکی از ظریف ترین و حساس ترین روتختی موجود در بازار روتختی توری یا دانتل می باشد. برای شستن این نوع رو تختی بهتر است از برنامه سبک ماشین لباسشویی مانند برنامه شستشو پرده استفاده کنید.
نکته؛ شوینده های آنزیم دار و در دمای بالای ۳۰ درجه باعث خراب شدن و پوسیدگی روتختی می شود.
آموزش شستشوی روتختی

آموزش شستشوی روتختی

نحوه شستشو روتختی ابریشمی:
یکی از پارچه های کاملا طبیعی است که ظاهر ظریف دارد ولی محکم و بادوام زیادی برخوردار است اغلب ماشین لباسشویی های مدل بالا دارای برنامه شستشو ملافه های ابریشمی(Delicates) هستند. بهتر است برای شستشو این نوع روتختی از این برنامه استفاده کنید.
نکات کلی برای شستشو روتختی ها:
  • از شستن روتختی ها باسایر لباس ها یا حوله ها جدا خودداری کنید.
  • بعد از شستن روتختی ها آنها را در محیط مناسب و در هوای آزاد و جلوی نور خورشید خشک نمایید.
  • بهتر است قبل از شستشو روتختی ها قسمت کوچکی و مخفی را در محلول شوینده قرار دهید تا متوجه شوید که رنگ ثابت می ماند یا تغییر می کند، در صورت مشاهده تغییر رنگ برای شستشو،روتختی را به خشکشویی ببرید.
  • از قدرت نور خورشید استفاده کنید چون عامل موثر در سفیدی و درخشندگی ملافه و روتختی ها می باشد و یکی از عوامل از بین بردن میکروب ها محسوب می شود.
  • برای شستشوی ملافه یا روتختی به هیچ وجه از سفیدکننده ها استفاده نکنید ولی اگر چاره ایی نداشتید از سفید کننده های شناخته شده استفاده کنید.
  • حتما روتختی خود را بعد شستشو سریعا از ماشین لباسشویی بیرون آورده و در محیط مناسب پهن و خشک کنید.
  • بهترین روش برای شستشوی روتختی های رنگی از مواد شوینده مخصوص پارچه های رنگی استفاده کنید.
  • بهترین روش خشک کردن روتختی ها آنها را در جای مسطح پهن کنید و از فشردن یا آویزان کردن خودداری کنید. 
روش شستشوی انواع روتختی

روش شستشوی انواع روتختی

نکته پایانی؛ توصیه می شود قبل از خرید روتختی به جنس آن توجه کافی داشته باشید تا در شستشو دچار مشکل نشوید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --