تاریخ امروز :آبان 2, 1400

آیا آب ویا آب میوه برای نوزاد و کودک مفید است؟

آب و آب میوه برای نوزاد و یا کودک چگونه عمل میکند؟

 

شما به درخواست کودکتان برای خرید یک آب میوه گفته اید نه و در جستجوی آب میوه %100 طبیعی هستید و برچسب های روی آب میوه هارا با دقت خوانده و کلمه درج شده : کاملا طبیعی یا بدون قند یا شکر و یا افزودنی های دیگر…! را میبینید اما توصیه های جدید آکادمی کودکان اطفال (AAP) اروپا و دکترای کودکان ایران می گوید کارهای بیشتری باید برای این مورد انجام شود.
عادت های سالم و یا ناسلام  از اوایل زندگی کودک شروع می شود. اگر کودک شما به نوشیدنی های شیرین و یا آب میوه ها عادت کرده باشد ، با بزرگتر شدن کودک شما تمایل آنها به مصرف آب میوه و نوشیدنی های شیرن بیشتر خواهد شد.
میزان قند آب میوه برای کودک

میزان قند آب میوه برای کودک

نقش آب میوه در پوسیدگی دندان و چاقی کودکان منجر به رهنمودهای دقیق تری در مورد نوشیدنی های شیرین و آب میوه برای نوزادان و کودکان شده است.
خواص آب نارگیل

میزان آب و آب میوه از نوزادی تا 18 سالگی

حتی اگر آب میوه %100 طبیعی باشد . AAP توصیه می کند که کودکان زیر یک سال به هیچ وجه نباید آب میوه بنوشند حتی برای کودکان بالای یکسال آب میوه را نیز باید به مقدار بسیار محدودی بدهید. در اینجا جدیدترین توصیه ها برای آب و آب میوه و نوشیدنی های شیرین وجود دارد:
نوزادان کمتر از 6 ماه نباید به هیچ وجه آب و یا آب میوه بنوشند. هنگامی که آب میوه یا آب جایگزین شیر مادر یا وارد برنامه غذایی می شود ، می تواند باعث ایجاد مشکلات تغذیه ای شود. برای این گروه سنی شیر مادر یا در مرحله آخر شیر خشک بهترین گذینه است.
نوشیدن آب و آب میوه نوزاد

نوشیدن آب و آب میوه نوزاد

برای نوزادان 6 تا 12 ماه توصیه می شود که به طور کامل از آب میوه و آب پرهیز شود. به جای آن می توانید مقدار کمی از میوه های ( سیب درختی و یا موز) که بصورت پوره شده باشد بدهید ، دیگر میوه ها تا زیر 2 سال ممکن است آب میوه برای نوزاد و کودک باعث آلرژی شود.
اگر نوزاد و یا کودک شما به دلایل پزشکی آب نیاز داشت ، آب را در یک فنجان (بطری نه) قرار دهید. هرگز کودک را با یک بطری آب یا آب میوه به رختخواب نکشید ، زیرا این امر می تواند به پوسیدگی دندان منجر شود.
میزان آب دادن به کودک

میزان آب دادن به کودک

به کودکان 1 تا 3 سال فقط باید 118 سی سی آب در روز داده شود. اگر آن را سرو کردید ، آن را در یک فنجان به همراه غذا یا میان وعده بدهید . همچنان بیشتر روی میوه تمرکز کنید تا آب میوه.
کودکان 4 الی 6 ساله می توانند 118 الی 177 سی سی در روز آب بنوشند ، ترجیحا با وعده های غذایی.
کودکان و نوجوانان 7 الی 18 سال باید حد عقل 240 میلی لیتر آب در روز بنوشند.
اگرچه به نظر می رسد آب میوه گزینه ای سالم تر از نوشیدنی هایی مانند نوشابه است ، اما هنوز فواید غذایی آنچنانی ندارد. میوه سالم و کامل گزینه بسیار بهتری است.
همچنین از قرار دادن آب در لیوان های آماده خودداری کنید. بطری های آب میوه بزرگ نوشیدن آب میوه را در طول روز آسان تر کرده و می تواند باعث کاهش مصرف غذاهای سالم تر به خصوص در کودکان خردسال شود.
دستورالعمل های AAP که گفته شد برای کودکانی که در محدوده وزن طبیعی قرار دارند اعمال می شود. توصیه می شود کودکانی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند ، %100 آب میوه (و همچنین سایر نوشیدنی های قندی) را از رژیم های غذایی خود به طور کامل حذف کنند.
دادن اب سیب به نوزاد ۴ ماهه``دادن اب سیب به نوزاد ۴ ماهه

دادن اب سیب به نوزاد ۴ ماهه

عادت های سالم را از اوایل شروع کنید
اگر کودکان به نوشیدنی های شیرین و آب میوه ها عادت کرده اند ، در آینده تمایل دارند که آنهارا بیشتر بخواهند. اگر به بچه ها کمک کنید تا به طور منظم عادت به نوشیدن آب داشته باشند ، با بزرگتر شدن آنها احتمال کمتری دارد که (نوشابه و یا نوشیدنی های شیرین و مضر) دیگری را درخواست کنند.
اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: مصرف ویتامین برای کودکان مفید است ؟ چه عوارض و خواصی دارد؟ | مجله مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --